Seyitgazi zabıtası okul kantinlerinde denetimlerini yoğunlaştırdı

Seyitgazi Belediyesi zabıta ekipleri, 2017-2018 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte okul kantinlerinde denetimlerini yoğunlaştırdı.

Seyitgazi zabıtası okul kantinlerinde denetimlerini yoğunlaştırdı

İlçe ve mahallelerde eğitim kurumları bünyesindeki faaliyet gösteren kantin, kafeterya, yemekhane ve büfe gibi gıda maddesi satışı yapan işletmeler sıkı denetimden geçiyor. Öğrenciler ve işletmeciler bilgilendiriliyor. Yapılan denetimlerde, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, vergi levhası ile kantinlerde çalışan personellerin hijyen kurallarına dikkat edip etmedikleri, genel temizliğin uygunluğu, satışı yapılan gıda maddelerinin son kullanma tarihlerinin uygunluğunu ve ambalaj içerisinde olup olmadığını inceleyen ekipler, kantinlerde satışı yasaklanan cips gibi yiyeceklerin satışının yapılıp yapılmadığını kontrol ediyorlar.

Öğrencilerin daha sağlıklı, daha hijyenik ortamlarda beslenmeleri için denetimlerin süreceğini belirten Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, "Geleceğimizin teminatı olan öğrenci kardeşlerimizin sağlıklı, güvenli ve hijyenli bir şekilde beslenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Çocuklarımıza ayrıca fast food ürünleri yerine süt, ayran, portakal suyu ve meyve tüketmelerini tavsiye ediyorum. Öğrencilerimizin eğitim aldıkları yerlerde daha sağlıklı beslenmeleri için bu çalışmalarımız hız kesmeden sürecek" dedi.

Öte yandan yapılan denetimlerde kantinlerde satışı yasak ve yönetmeliğe aykırı herhangi bir durum tespit edilmezken Başkan Kalın, öğrencilere güvenli gıda tüketimi ve hijyen ortamı sağlamaları nedeniyle okul yöneticilerine ayrıca teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN