Eskişehir Özel Ümit Hastanelerinde Atatürk’ü anma programı

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü nedeniyle Özel Ümit Hastanelerinde anma programı düzenlendi.

Eskişehir Özel Ümit Hastanelerinde Atatürk’ü anma programı

Saat 9'u 5 geçe Özel Ümit Hastanesi, Özel Ümit Vişnelik Hastanesi ve Özel Ümit Tıp Merkezindeki doktor ve personeller hastane önünde saygı duruşunda bulundu. Hastane çalışanları ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Özel Ümit Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Şennur Özen, hastane çalışanları adına bir konuşma yaptı. Özen, "Onu anmak demek, onu bilmek, anlamak ve açtığı yoldan yürümek demektir. Onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyetinin varlığının bekçileri bizleriz. Olmaya da devam edeceğiz. Şimdi bize düşen tam da onun istediği ve işaret ettiği gibi demokrat, özgür, düşünen ve uygulayan nesiller yetiştirmeye devam etmektir. Bir Türk kadını olarak da ifade etmek isterim ki, Türk kadınına layık olduğu kimliği veren o yüce insana minnettarım. Bu kimliğin de bekçisi olmaya devam edeceğime ant içerim. Onun aziz hatırası önünde saygıyla, sevgiyle, minnet ve vefa ile eğiliyorum" dedi.

Özel Ümit Vişnelik Hastanesinde konuşma yapan Biyokimya Uzmanı Oktay Tuncer de, "Atatürk`ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıl dönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşımaktır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN