Kırsal mahallelerde sağlık taramaları

Tepebaşı Belediyesi tarafından kırsal mahallerde yürütülen sağlık taramaları kapsamında ekipler, son 1 ayda 5 kırsal mahallede sağlık taraması gerçekleştirdi.

Kırsal mahallelerde sağlık taramaları

Tepebaşı Belediyesi'nin halkın sağlığına ve koruyucu hekimliğine gösterdiği hassasiyetin bir ürünü olan sağlık taramalarında ekipler mahalle mahalle dolaşarak sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlara hizmet veriyor. Ekipler son 1 ay içerisinde; Kızılinler, Cumhuriyet, Tekeciler, Buldukpınar ve Sulukarağaç mahalle sakinlerinin sağlık kontrollerini yaptı.

Özellikle Tepebaşı Belediyesi görev alanına sonradan katılan mahallelerde uygulanan sağlık taramaları ile vatandaşların; tansiyon, şeker, kolesterol, vücut sıcaklıkları gibi değerleri kontrol ediliyor. Ayrıca Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı doktor ve hemşireler gerekli durumlarda vatandaşları hastanelerin ilgili bölümlerine de yönlendiriyor.

Yapılan sağlık hizmetleri ile vatandaşın daha sağlıklı ve hastalıkları konusunda bilinçli olmaları amaçlanırken, kırsal mahalle sakinleri de verilen sağlık hizmetlerinden dolayı Tepebaşı Belediyesi'ne teşekkürlerini iletiyor.

BİZE ULAŞIN