AK kadınların sosyal çalışmaları

AK Parti Eskişehir Kadın Kolları yönetici ve üyeleri, kışın kendini iyice hissettirdiği bu günlerde sosyal çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

AK kadınların sosyal çalışmaları

İlçe kadın kolları kongrelerini tamamlayan AK Parti Kadın Kolları, bir taraftan il kongresi hazırlıklarını yaparken bir taraftan da diğer çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Yalçın, kışın sert yüzünü yüzünü göstermeye başladığı bu günlerde ihtiyacı olan ailelere yardımda bulunduklarını ve yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Çocuklara daha iyi bir gelecek bırakmak için çabaladıklarını vurgulayan Başkan Yalçın, şunları kaydetti:

"Hayırlısı ile ilçe kongremizi tamamladık. İl kadın kolları kongremiz için hazırlıklarımız sürüyor. Bununla birlikte durmuyoruz, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Malum kış iyice kendini göstermeye başladı. Biz de bugünlerde ihtiyacı olan ailelerimize yardımda bulunuyoruz. Bazen bir soba yardımı, bazen yiyecek, giyecek. Bizler komşusu açken tok yatan bir millet değiliz. Çok şükür yardımsever, kardeşlik duygusunu bilen bir milletiz. Allah milletimizden razı olsun. Bugün de çocuklarımızı sevindiriyoruz. Onların yüzünde tebessüm olmak onları mutlu etmek dünyadaki en güzel şey. Bugüne kadar 1805 çocuğumuzu sevindirdik. Ramazan ayında 1498 çocuğumuz, okullar açıldığından itibaren 305 çocuğumuzun ihtiyacını karşıladık. Bunu inşallah 450 hedefliyoruz, 450'ye ulaştıracağız. Bu çalışmalarımızı ilçelerimizde de yapıyoruz geçen hafta Mahmudiye ve Han ilçemizdeki çocuklarımızlaydık. Bu hafta Alpu ilçemiz var. Çocuklarımızın her biri pırlanta gibi, onları mutlu etmek, yüzlerindeki tebessüm olabilmek bizler için ayrı bir tat. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günüydü. Dünyanın birçok yerinde şiddetin her türlüsüne maruz kalan yaşanan savaşlar yüzenden yitip giden çocuklarımız var. Bugün Avrupa'da 10 binin üzerinde kaybolan mülteci çocuk var, Halep'te, Myanmar'da, Filistin'de yitip giden çocuklar, Afrika'da açlıktan ölen çocuklar var. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çocuklarımız için yaptığı çalışmalarda sağlık ve eğitim hizmeti, çocuk bakım hizmetleri, koruyucu aile, sosyal ekonomik destek, çocukların ailelerinin yanında bakım desteği hizmeti gibi çalışmalar var. Çok şükür ki, dünyada çocuklara karşı en şefkatli ve en cömert milletin mensuplarıyız, çocuklarımızın haklarını her gün daha fazla iyileştirmek için onlara daha güzel bir gelecek bırakmak için durmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel hediye onlara şefkatle yaklaşmak, sevgiyle yeşertmektir. Biz bunun için çabalıyoruz."

BİZE ULAŞIN