Kybele Sabun’dan turistik hediyeler

Kybele Sabun’dan turistik hediyeler
Bir bölge turizme kazandırıldığında bölge kendi turistik hediyeliklerini de üretiyor. Eskişehir'de de durum farklı değil. Son yılların önemli destinasyonlarından biri olan Eskişehir'de hediyelik eşya dükkânlarının sayısında da bir artış gözleniyor. Eskişehir görselli magnetler, lületaşı ürünler, devrim arabası bibloları dikkat çekenler arasında. Sayfamıza konu olan bir ürün var ki o ada 'sabun', evet yanlış duymadınız 'sabun'... Kybele Sabun'un sahibi Nedim Yurtsever Eskişehir turistik eşyalar yelpazesine doğal sabunları da eklemiş. Eskişehir'e gelen turistik gruplar Kybele Sabun'a gelerek kendileri ve yakınları için doğal sabun alıyorlar. Nedim Yurtsever ile söyleştik.
Nedim Bey, sabunları turistik bir ürün haline getirmek nereden aklınıza geldi?
Biz esnafız, çarşının göbeğindeyiz ve şehrimizdeki gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu gelişmelerin de içinde yer alıyoruz. Son yıllarda Eskişehir'e diğer illerimizden akın akın turist geliyor. Eskişehir bir turizm kenti oldu yani. Gelen turist Eskişehir hatırası olarak kendisi ve yakınları için hem tüketime hem muhafazaya yönelik hediyeler alıyor. Ben de yıllardır sattığım sabunlarımı turizm havuzuna aldım, çok da ilgi görüyor, memnunum.
Eskişehir'e gelen turistler sizden doğal sabun alıyor yani.
Evet.
Eskişehir konseptli sabunlar var mı peki?
Bununla ilgili çalışmamız neticelenmek üzere. Midas, Nasreddin Hoca, Yunus Emre görselli sabunlar yakında raflarımızı süsleyecek.
Hangi tür sabunlar revaçta ve turistler hangilerini tercih ediyor?
Bıttım, defne, zeytinyağlı, ardıç katranlı sabunlara ilave olarak eşek sütü, deve sütü ve incir çekirdeği sabunları en çok tercih edilenler arasında.
Bıttım yabani fıstık değil mi? Evet. Saç dökülmesini ve kepeği engellemeye yönelik çok etkili bir sabun, çok sattıklarımız arasında.
Eşek sütü sabununu da çok duyar olduk. Ona ilgi nasıl?
Eşek sütü sabun da düzenli kullanılması halinde ciltteki lekeleri hatta doğum lekelerini bile temizleyebiliyor.
Gelen turist gruplarının segmentinden söz eder misiniz?
Acenta müşterileri ve business gruplar geliyor. Holdinglerinden birinin üst düzey yöneticileri Eskişehir'de yaptıkları bir organizasyonun son gününde geldiler, bizden haberdar olmuşlar ve alışveriş yaptılar. Onlara kargo ile sürekli sabun yolluyoruz.
BİZE ULAŞIN