Rektör Gündoğan engelli öğrencilerle buluştu

Anadolu Üniversitesi Engelli Öğrenciler Birimi tanışma toplantısı ve yemeği, Merkez Yemekhane’de gerçekleştirildi.

Rektör Gündoğan engelli öğrencilerle buluştu

Toplantıya, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan Özcan ve Prof. Dr. Yücel Güney'in yanı sıra pek çok öğrenci ile öğretim elemanı katıldı. ''Anadolu Üniversitesi kurulduğu günden bu yana engelliler konusunda hassasiyeti olan bir üniversite'' diyerek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesinin bu alanda uygulanan faaliyetler kapsamında Türkiye'nin önemli üniversitelerinin başında geldiğini söyledi.

''Biz hem örgün eğitim sistemimizde hem de Açıköğretim Sistemimiz'de engelli öğrencilere hizmet ediyoruz" şeklinde konuşmasını sürdüren Prof. Dr. Gündoğan, ''Açıköğretim Sistemi'nde şu anda 5 binin üzerinde engelli öğrencimiz var. Belki Türkiye'de bu kadar sayıda engelli öğrencisi olan tek üniversiteyiz. Gerçekten bu bizim engellilere ulaşma ve engellerini kaldırma konusunda kararlılığımızı gösteren çok önemli bir durum.

Kampüslerimizde özellikle engelli öğrencilerimizin daha konforlu hareket edebilmesi için son yıllarda çok önemli düzenlemeler yapılıyor. Mutlaka eksiklerimiz vardır ama Anadolu Üniversitesi kampüsleri engelli bireylerin en rahat ettiği kampüslerin başında geliyor. İnşallah var olan eksikliklerimizi de önümüzdeki günlerde gidereceğiz. Hepinize eğitim-öğretim hayatınızda başarılar diliyorum" dedi.

Açılış konuşmasının ardından Engelli Öğrenciler Birimi ve faaliyetleri hakkında sunum yapıldı. Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan'ın, öğrencilerin eğitim-öğretim süreçlerine çeşitli yönlerden katkı sunan Ozan Sezgin, Hayati Özer, Erdoğan Çukur, Çiğdem Öztok ve Ahmet Semet adına İbrahim Uğurlu'ya teşekkür belgelerini vermesiyle program sona erdi.

BİZE ULAŞIN