Çağdaş Sanatlar Galerisi 20 bin ziyaretçiye ulaştı

Sanat yolculuğuna 4 Mart 2017’de başlayan Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi, açıldığı günden günümüze kadar yaklaşık 20 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Çağdaş Sanatlar Galerisi 20 bin ziyaretçiye ulaştı

Sanata büyük katkılarda bulunan Çağdaş Sanatlar Galerisi, aynı zamanda da Eskişehir'de büyük bir eksikliğin giderilmesini sağladı. Çağdaş Sanatlar Galerisi, Salvador Dali'nin eserlerinin sergilendiği serginin ardından sanat yolculuğuna; Hanefi Yeter'in Ahval adlı resim ve heykel sergisi, Uluslararası Suluboya Derneği işbirliği ile yapılan sulu boya günlerini gerçekleştirdi.

300 ESER SERGİLENDİ

7 sergi ile sanatseverler ile buluşan Çağdaş Sanatlar Galerisi'ni 9 ayda yaklaşık 20 bin sanatsever ziyaret etti. Yaklaşık 300 sanat eserinin sergilendiği Çağdaş Sanatlar Galerisi, her gün 10:00-20:00 saatleri arasında açık. Çağdaş Sanatlar Galerisi açıldığı günden bugüne kadar, Eskişehirli sanatseverlerin yanı sıra komşu iller ile İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerden gelen sanatseverler, öğrenciler ve akademisyenler tarafından ziyaret edildi. 2018 yılının ilk sergisi şair Ahmet Telli'nin 'Renkler, İmgeler, Sözcükler' adlı resim, heykel sergisi olacak. Galerinin ilk karma sergi özelliğini taşıyan 'Renkler, İmgeler, Sözcükler' adlı resim, heykel sergisi, 6 Ocak 2018 Cumartesi Günü saat 17:00'de kapılarını sanatseverlere açacak.

BİZE ULAŞIN