"Tarihsel süreçte büyük güç olmak" konferansı ilgi gördü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Cezmi Karasu tarafından verilen "Tarihsel Süreçte Büyük Güç Olmak" konferansı büyük ilgi gördü.

Tarihsel süreçte büyük güç olmak konferansı ilgi gördü

Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından dernek binasında düzenlen konferans, davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Karasu, konferansta ağırlıklı olarak, gelecek projeksiyonu yapan güçlerin büyük güç olabildiği görüşü üzerinde durdu. Karasu, "Büyük güç olmak için ilk olarak, kendi çağında geçerli olan üstünlük araçlarını, unsurlarını ellerinde bulunduranlar üstün güç olacak. Üstünlüklerini devam ettirebilmek için nasıl bir yol izlemek gerektiğinin düşünülmesi gerekiyor. İzlenecek yolun belirlenmesi için dünyanın gidişatına ilişkin çok uzun mesafeli bir projeksiyonun yapılması ve buna göre bir yol haritası izlenmesi gerekiyor. Eğitim sisteminin de buna göre şekillendirilmesi lazım" şeklinde konuştu.

Konferans sonunda, Eskişehir Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Gazi Durusu, konferansı veren ESOGÜ Öğretim Üyesi Yard. Doç. Cezmi Karasu'ya ''Teşekkür Belgesi'' taktim etti.

BİZE ULAŞIN