Atatürkçü Gençlerden Engelli Çocuklara Bayram Coşkusu

Atatürkçü Gençlerden Engelli Çocuklara Bayram Coşkusu

  • Eskişehir
  • Pazartesi 27.04.2015 12:38
Anadolu Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü üyesi gençler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde özel gereksinimli çocuklara bayram mutluluğunu yaşattı.
Tepebaşı Belediyesi’nin desteği ile Antalya’da Düşler Akademisi’nde iki gün engelli bireylere yardım eğitimi alan 30 kişilik Anadolu Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü öğrencileri, bu eğitim sayesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yüz boyama, renk - çizgilerin duygularla buluşmasını sağlayan mandala ve tişört boyama etkinliği gerçekleştirerek özel gereksinimli çocuklara keyifli bir gün yaşattı. Tişört boyama etkinliğine katılarak “Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar” yazdığı tişörtü giyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Atatürkçü gençlere teşekkür ederek, ülkenin aydınlık gençleri ile birlikte özel gereksinimli çocuklar adına proje gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti.
Anadolu Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Görkem Yakaroğlu da desteklerinden dolayı Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür ederek, özel gereksinimli çocuklarla bu etkinliği gerçekleştirmek için aldıkları eğitim ile onların dünyasında yer alarak farklı bir tecrübe yaşadıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN