Bir Oğlun Baba Hasreti

Ailesi ile birlikte gittiği Muğla’nın Milas ilçesinde, yüzmek için girdiği denizde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihat Yüzügüllü için cenaze töreni düzenlendi.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Nihat Yüzügüllü’nün eşi Ferhan Yüzügüllü, oğlu Onur Yüzügüllü, akademisyenler, öğrenciler ve merhumun yakınları katıldı.
EN BÜYÜK ARZUSU ESOGÜ’YE ORTADOĞU KOLEJİ KAZANDIRMAKTI
Törende konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Gönen, merhumun Yüzügüllü’nün herkese ağabeylik ettiğini belirterek, kendilerine sürekli yapıcı eleştirilerde bulunduğunu hatırlattı. “Kendisi iyi bir Ortadoğu’lu idi” diyen Gönen, “Hatta üniversitemize Ortadoğu Koleji’ni kazandırmak için çok çırpındı, çok uğraştı. Fakat başarılı olamadı. Kendisinin üniversitemizin öğretim üyesi olmasından hep gurur, kıvanç duyduk. Dostluğundan hep faydalandık. Ama takdiri ilahi, kader beklenmedik hadiseler her an başımıza gelebiliyor. Eğer bu dünyada önemli olan hoş bir seda bırakmaksa; rahmetli kardeşimiz, dostumuz hoş bir seda bıraktı” ifadelerini kullandı.
PROFESÖRÜN OĞLU BABA HASRETİNİ ANLATTI
Merhum Prof. Dr. Nihat Yüzügüllü’nün oğlu Onur Yüzügüllü ise, şöyle konuştu:
“Bütün hayatını bana ve anneme adamış bir insandı. Ben şuanda yurtdışında yaşıyorum ve babamı 6 ayda bir görüyordum. Ben 3 hafta sonra gelecektim. 3 hafta sonra gelip görecektim babamı. Çok özledim kendisini, ama erken oldu. Bizi yalnız bırakmayan herkese de çok teşekkür ediyorum.”
Merhumun cenazesi, buradaki törenin ardından ESOGÜ İlahiyat Uygulama Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri mezarlığa defnedilecek.
Milas’ın Güllük Mahallesi’ndeki yazlığında ailesiyle tatil yapan 66 yaşındaki Yüzügüllü (66), yüzmek için girdiği denizde bir süre sonra çırpındığını gören vatandaşlar tarafından sudan çıkartılmış, sağlık görevlilerinin müdahalesine rağmen hayatını kaybetmişti.
BİZE ULAŞIN