Çok Sevdiği Demirel İle Aynı Saatte Hayatını Kaybetti

Çok Sevdiği Demirel İle Aynı Saatte Hayatını Kaybetti
Eskişehir’in Seyitgazi ilçesi Kırka mahallesinde yaşayan 89 yaşındaki Seyyid Ahmet Öz, çok sevdiği 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile aynı saatlerde, 11 dakika sonra hayatını kaybetti.
Yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunan Seyid Ahmet Öz, Eskişehir Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 15 gündür tedavi altında tutuluyordu. Dün gece sağlık durumu ağırlaşan Öz, Demirel’in vefat ettiği saat 02.05’ten 11 dakika sonra saat 02.16’da hayatını kaybetti. Cenazesi Kırka’ya getirilen Öz, ailesi ve yakınları tarafından gözyaşları arasında Kırka Mezarlığı’nda defnedildi. Cenaze törenine katılan vatandaşlar, merhumun, çok sevdiği 9. Cumhurbaşkanı Demirel ile aynı gece 11 dakika ara ile vefat etmesini hayretlerle karşıladılar.
Yakınları, çevresindeki renkli kişiliğiyle tanınan halk arasında çok sevilen Öz’ün, yaklaşık 15 yıl önce çalıştığı o zamanki Etibank Kırka Maden İşletmeleri’nden yaş haddi ile emekli olduğunu anlattılar. İki oğlu ve 12 torunu olan Öz’ün, Menderes döneminden beri Demokrat Parti çizgisini kaybetmediğini, döneminde Demirel’i de çok sevdiğini anlattılar. Bir süre önce vefat eden oğlu Ali Öz’ün de bir süre Doğru Yol Partisi’nde görev yaptığını belirten yakınları, “Demirel uzun yıllar önce Kırka’yı ziyaret edince, aralarında Seyyid Ahmet Öz’ün de olduğu bir grup mahalle halkI onun için dana kurban etmişlerdi. Bu ziyarette Demirel, Seyyid Ahmet Öz ile tanışmıştı ve bu tanışma uzun yıllardır devam ediyordu” dediler.
BİZE ULAŞIN