Şener Demirkol 40’ıncı Yıl Resim Sergisi Açıldı

Şener Demirkol 40’ıncı Yıl Resim Sergisi Açıldı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı “Şener Demirkol 40’ıncı Yıl” resim sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde açıldı.
Kırım Tatar asıllı ressam Şener Demirkol’un eserlerinden oluşan “40’ıncı Yıl” resim sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve sanatseverler katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan ressam Şener Demirkol “Çağdaş teknolojinin olanaklarından yararlanarak kendi düşünce ve kaygılarımı dile getirmeye çalışıyorum. Her sergimde yeni gerçekliği arıyorum, her arayışta kendi sesimle çoğalmak istiyorum. Kendi memleketimde eserlerimi Eskişehirli sanatseverlerle buluşturmamda bana destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Ressam Şener Demirkol, açılış sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç için yapmış olduğu portre çalışmalarını hediye etti. Şener Demirkol 40’ıncı Yıl resim sergisi 19 Temmuz tarihine kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sergilenecek.
BİZE ULAŞIN