Ayakkabı Almak İçin Bayramı Beklemeyin

Ayakkabı Almak İçin Bayramı Beklemeyin
Eskişehir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Nejat Madenoğlu, vatandaşların ayakkabı almak için Ramazan Bayramını beklememeleri gerektiğini, telaş içinde yapılan alışverişin pek sağlıklı olmadığını belirterek alınan ayakkabıların her iki çiftinin de denenmesini önerdi.
Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla özellikle giyim eşyası sektöründeki esnafta satış hazırlıklarına başladı. Bayram dolayısıyla özellikle ayakkabı ve giyim sektöründe bulunan esnaf, satışlarının artmasını bekliyor. Bayram dolayısıyla ayakkabı alacak vatandaşların ise, dikkatli olmaları gereken bazı hususlar var. Öncelikle vatandaşların, ayakkabı almak için bayramı beklememeleri gerektiği belirtiliyor. Bayramın yaklaşmasıyla telaş içinde alınan ayakkabıların pek sağlıklı olmadığını belirten yetkililer, vatandaşların almış oldukları ayakkabıların sadece bir tanesini değil, çiftini denemesi gerektiğini söylüyorlar.
Konuyla ilgili konuşan Eskişehir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Nejat Madenoğlu, bayram alışverişlerinde ayakkabı almayı son güne bırakmayalım uyarısında bulundu. Ayakkabı almanın aceleye getirilmemesi gerektiğini vurgulayan Madenoğlu, “Ayakta vücuda dağılan sinirler mevcut. Bunları neden zedeleyelim. Neden rahatsız olalım. Ayakkabı alacaklar 3-4 gün önceden alsınlar. Bayram arifesine bırakmasınlar. Vatandaşların istedikleri ürünler son günlere tükeniyor. İstemiş oldukları kaliteli bir ayakkabıyı alamıyorlar. İşletmede çalışanlarda yoğunluk olduğu için ilgilenemiyor. Bundan dolayı bayram sıkışıklığına gelmeden alınmasında fayda var. Vatandaşlarımız ayakkabı alırken, her iki çiftini mutlaka giysin ve biraz yürüsünler. Rahatsızlık vermiyorsa alsınlar. Alınan ayakkabıların ön ve arkaları ezilmesin diye sertleştirilir. Yeni ayakkabı alan vatandaşlarımız arkası vurdu diye kullanmıyorlar. Bu yanlış, arkası vuran ayakkabıları tamircilere getirsinler. Arka ve ön kısımları yumuşatıldıktan sonra bir daha bu sorun ile karşılaşmazlar.”
BİZE ULAŞIN