Kayıp Kadın İçin Ümitli Çalışma Devam Ediyor

  • Eskişehir
  • Pazartesi 13.07.2015 14:18
Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde 3 gün önce kaybolan 30 yaşındaki kadın için başlatılan arama çalışmaları aralıksız olarak sürerken, son olarak AFAD’ın termal dürbünleri devreye sokuldu.
10 Temmuz 2015 günü ilçeye bağlı Otluk Köyü’nde kaybolan, bekar ve psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen 30 yaşındaki Zeynep Darcan için Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Dorlion Arama Kurtarma (DAK), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekiplerinin özverili çalışması devam ediyor. Yaklaşık 80 kişilik arama kurtarma ekibi ile jandarma, kayıp kadınla alakalı olarak mahalle halkının işaret ettiği her şüpheli yeri arıyor. Ekipler, Zeynep Darcan’ın kayboluşunun adli boyutta bulunması ya da kaybolup gitmiş olmasına dair bir emare ararken, Türk Hava Kuvvetlerinden istenen helikopter desteğinin sona erdiği, AFAD’ın termal dürbünleri ile bölgeye hakim noktalardan her yerin karış karış arandığı öğrenildi.
Öte yandan arama kurtarma ekiplerinin, dönüşümlü olarak çalışmayı sürdürdüğü, aramanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ettiği bilgisi alındı.
BİZE ULAŞIN