Rektör Hasan Gönen’in Ramazan Bayramı Mesajı

Rektör Hasan Gönen’in Ramazan Bayramı Mesajı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Rektör Gönen, yayımladığı mesajda, yeryüzündeki tüm dinlerin insanlık için kardeşlik, barış, yardımlaşma, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik gibi en önemli evrensel erdemlerden bahsettiğini ifade etti. Ramazan ayı ve bayramın öneminden bahseden Rektör Gönen mesajına şu şekilde devam etti:
”İslamiyette, bu evrensel erdemleri yoğun olarak yaşadığımız ve bizzat hayatımıza uyguladığımız bir zaman var ki bu da ramazan ayı ve nihayetindeki bayramımızdır. Şu günlerde, dini değerlerimizi tazelediğimiz, güzellik ve iyilikleri paylaştığımız, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayını tamamlayarak Ramazan Bayramı’na erişmenin sevincini yaşarken, yeryüzündeki mağdur ve mazlum bütün din kardeşlerimizin de bir an önce feraha erişmesini Yüce Allah’tan (c.c.) niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta ESOGÜ ailesi ve Eskişehirli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, ülkemizde ve dünyada sağlık, mutluluk, huzur ve barışın hakim olduğu nice bayramlar dilerim” denildi.
BİZE ULAŞIN