Altın fiyatları yükselecek mi? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum!

Altın fiyatları hareketli dönemlerini yaşamaya devam ediyor. Altın yatırımcıları tarafından fiyatların ne yönde gideceği hakkında farklı yorumlar yer alıyor.

Bazı yorumcular fiyatların yükseleceğinden bahsederken, farklı yorumcular ise altın fiyatlarının bir süre daha bu dolaylarla gideceğini ön görüyor. Hala en iyi yatırım aracı olarak bilinen altının ilerleyen zamanlarda ne olacağını hep birlikte göreceğiz.

Çeyrek altın, gram altın ve kapalı çarşı altın fiyatları piyasasını bu başlık altından takip edebilir ve altın fiyatlarında ki son durumu bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

  • 1
  • 1
Altın fiyatları yükselecek mi? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum!
Altın fiyatları yükselecek mi? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum!


İşte güncel altın fiyatları - 03.10.2016
Altının ons fiyatı, küresel piyasalarda artan risk iştahı ile yaklaşık 3 haftanın en düşük seviyesi olan 1.307,6 dolara geriledi. Bugün yatay bir seyir izleyen gram altın saat 10.20 itibarıyla 127.4 liradan alıcı bulurken, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 209, Cumhuriyet altını 853 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 0,3 azalışla 1.308 dolardan işlem görüyor.

Küresel piyasalarda, Avrupa bankacılık sektörüne ilişkin endişelerin azalması yatırımcıların risk iştahını artırırken, altının ons fiyatının da 16 Eylül'den bu yana en düşük seviyesi olan 1.307,6dolara gerilemesine neden oldu. Altının gram fiyatı ise dolar kurundaki yükseliş eğiliminin ons fiyatındaki düşüşü dengelenmesiyle 127,4 lira seviyesinde yatay bir seyir izliyor.

Dün yurt içinde açıklanan enflasyon verisinin beklentilerin altında kalması ve ABD'de açıklanan imalat verilerinin tahminlerden iyi gelmesinin ardından yükselen dolar/TL, altının gram fiyatının düşüşünü sınırlamıştı.

GRAM ALTIN FİYATLARI
Altının gram fiyatı, yüzde 0,2 yükselişle 127,1 liradan işlem görüyor. Altının gram fiyatı haftayı 0,3 düşüşle 126,98 liradan tamamlarken, bugün saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 127,1 liradan alıcı buluyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD başkanlık seçimi sonuçlarının belirsizliğinin altının ons fiyatında satış baskısına neden olduğunu belirterek, "ABD başkanlık seçim sonuçları emtia fiyatları üzerinde önemli etkiye sahip. Çünkü küresel piyasalarda doların yönü yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Eğer dolar, yatırımcısını tedirgin ederse güvenli liman arayışı yatırımcının altın talebini artırabilir." ifadelerini kullandı.

Yurt içi piyasalarda doların yükselişlerine devam etmesi durumunda altının gram fiyatının 129 liraya çıkabileceğini kaydeden Memiş, bugün 126,50-127,50 lira aralığında işlemler gerçekleştirilmesini beklediğini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN