Editörün seçtiği köşe yazılarından...

  • 1
  • 19
Editörün seçtiği köşe yazılarından...
Editörün seçtiği köşe yazılarından...

Türkiye'yi DEAŞ'a yardım etmekle suçladılar. Kimler? FETÖ'cüler, PKK'lılar ve Esadçılar. Bugün bile utanmadan bu yalana sarılıp uluslararası alanda propaganda yapıyorlar. Fakat bunun bir karşılığının olmadığını göremeyecek kadar da aptallar.
Ama yiğidi öldür hakkını yeme. Müthiş bir tespit yapmış bu Demirtaş. "Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren temel hata, ırkçılık, mezhepçilik ve milliyetçiliktir"demiş. Eksiği var, fazlası yok. Eksiği şu. Bu kan gölünün ortaya çıkmasına, ırkçılığın, mezhepçiliğin körüklenmesine yol açan bir başka unsur var. O da sömürgecilik. Batı sömürgeciliği.
Ama bunu Demirtaş söyleyemez. Amerikancılıktan başka bir çıkar yolu olmadığını düşünüyor. Bir başka şeyi daha söyleyemez. "Bağlı bulunduğum örgüt, yani PKK Ortadoğu'da ırkçılığı körükleyen, toplumsal barışı alt üst eden bir terör örgütüdür" diyemez. Demirtaş aksine PKK'yı övmeye devam ediyor.
Hiç utanmadan, devleti bu ülkede on binlerce insanın kanını akıtmış, canını yakmış terör örgütü ile işbirliği yapmaya davet ediyor. İşbirliği yapmadığı için suçluyor. Evet hala bunu yapıyor.
Türkiye'nin Suriye'de "bir yanına PYD'yi, öbür yanına PKK'yı" alması gerektiğini söylüyor. Türkiye PKK'yla da, bağlı bütün bileşenleriyle de hem kendi sınırları içinde, hem de Suriye ve Irak sınırları içinde mücadele veriyor.
Vermeye de devam edecek.
Türkiye kendi sınır güvenliği ve ulusal barışı için Irak'ın da Suriye'nin de toprak bütünlüğünü savunuyor, insani krizlerin önlenmesi için canla başla çalışıyor. Meşru bir çerçeve içinde, haklı bir dava için mücadele ediyor. O yüzden sen sus Selahattin! Yine mal mal sus!

Fahrettin Altun/Sabah

BİZE ULAŞIN