Günün öne çıkan yazarları (17.10.2016)

  • 1
  • 18
Günün öne çıkan yazarları (17.10.2016)
Günün öne çıkan yazarları (17.10.2016)

"Fırat Kalkanı Harekâtı"nın başarısı, sade Suriye'nin DAEŞ'li teröristlerden adım adımtemizlenmesi anlamına gelmiyor. Ya da Musul'un kurtarılmasına dönük çeşitlemelerarasında, başka dertleri yokmuş gibi Türkiye'yi karşılarına alan Bağdatlı kuklaların zekâ derecelerinin düşüklüğünü kanıtlamıyor.
Bu harekâtın başarısı, 15 Temmuz'da adeta bir iç savaş provasının sahnelendiğiTürkiye'nin normale döndüğünün de işaretidir. Darbe girişimini tezgâhlayan hainler yüzünden toplumun Silahlı Kuvvetler'e duyduğu güvensizlik, gerek Fırat Kalkanı Harekâtı, gerekse Çukurca başta olmak üzere Güneydoğu'da dokuz bölgede PKK'ya karşı başlatılan harekât ile giderilmiştir.
Yakın geçmişte FETÖ'cü hainlerin sabote ettikleri PKK ile mücadele, artık tavizsiz şekilde sürdürülmektedir. Bu konuda özellikle Başbakan Binali Yıldırım'ın kararlı tutumu ve Genelkurmay'ın geçmiştekinden farklı yaklaşımı, PKK ile mücadelenin eskisinden farklı şekilde başarılı olacağının kanıtlarıdır.
PKK ile mücadelede tam başarıya ulaşmak konusundaki önemli engel, PKK'nınarkasındaki Amerikan desteğinin nereye kadar gideceğinin kestirilememesidir. Amerikan uydusu olan Irak'ın topraklarında PKK'nın ve liderlerinin rahatça yaşamaları, bu konudaki en ciddi sorundur. Ama sonuçta Türkiye "15 Temmuz sendromu"nu geride bırakmış ve kendi gündemini kendisi belirlemeye başlamıştır...

BİZE ULAŞIN