Bu hafta vizyona giren filmler 3 Haziran 2016

YAZIN İLK FİLMLERİ
GÜLŞAH NEZAKET MARAŞLI

Artık sıcacık yaz günlerini yaşamaya başladık. Heryer cıvıl cıvıl. Sinemalar da öyle. Yaz mevsiminin bu ilk haftasına hemen göz atalım.. Buyursunlar.

  • 1
  • 9
Bu hafta vizyona giren filmler 3 Haziran 2016
Bu hafta vizyona giren filmler 3 Haziran 2016

EVRİM


Yönetmen: Lucile Hadzihalilovic
Oyuncular: Max Brebant, Roxane Duran, Julie Marie Parmentier, Mathieu Goldfeld


Lucile Hadzihalilovic'in yönettiği ve senaryosuyla 2009'da NHK/Sundance Ödülü'nü kazandığı Evrim, haftanın ilginç filmlerinden. Hadzihalilovic, çocukluğunu ve gençliğini Fas'ta geçirdikten sonra Paris'e gidip önce sanat tarihi ve sinema okumuş. Filmi için, "duyusal bir yolculuk. Gizemli ve muğlâk bir coğrafyanın keşfi. Atmosfer ve ayrıntılar hikâyenin kendisi kadar önemli. Filmin kalbinde organik yaşam formları yer alıyor. Nicolas'ın hayatı anlayabilmesi, ileriye bakıp büyüyebilmesi için bu dünyaya dokunması, onu hissetmesi ve yaşaması gerekiyor," diyor.
Filmde, on yaşındaki Nicolas, yalnızca kadınların ve erkek çocuklarının barındığı bir adada annesiyle birlikte yaşamaktadır. Okyanusun kenarındaki bir hastanede tüm erkek çocuklara gizemli bir tedavi uygulanmaktadır. Bu tedaviyi ve etraflarında olanları sorgulamaya başlayan Nicolas, annesinin kendisine yalan söylediğini fark eder. Bir gece annesini sahile kadar takip eder ve gördükleri karşısında büyük bir şok yaşar. Ancak gördükleri, kabusun sadece başlangıcıdır. Çaresizce çırpındığı bu kabusun içinde ona uzanan el, hastanenin genç hemşirelerinden Stella olur.

FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

BİZE ULAŞIN