Çocuk yıldızların düşüşü

Çocuk yıldızların düşüşü
Listverse.com adlı internet sitesi; çocukluk yıllarında şöhrete kavuşan, fakat ilerleyen yaşlarında başarısızlığa sürüklenmekten kurtulamayan 10 ünlüyü derledi. Listede yer alan yıldızların öykülerini okumak için tıklayın.

* Çeviren: Alev Derbent
Çocuk yıldızların düşüşü
10- Lindsay Lohan (1986- )
Lohan'ın yıldızı 11 yaşında "The Parent Trap" isimli filmin başrolünü oynamasıyla parladı. Hızlı yaşamanın getirdiği dezavantajlarla ilk olarak 2007'de karşılaştı. "Georgia Rule" filminin setinden az daha kovuluyordu. Lohan daha sonra birçok araba kazasına karıştı, pek çok kez tutuklandı ve rehabilitasyon gördü. 23 Ağustos 2008'de ise alkollü araç kullanmak ve üzerinde kokain bulundurmaktan suçlu bulunarak 1 gün hapis yattı ve 3 yıl gözetim cezası aldı. 2009 itibariyle Lohan, Hollywood'da tekrar yükselmek için kolları sıvamış gözüküyor.
Çocuk yıldızların düşüşü
Çocuk yıldızların düşüşü
9- Britney Spears (1981- )
Ergenlik öncesi yaşlarında "The New Mickey Mouse Club" ile tanınan Britney Spears, 1998 yılında "...Baby One More Time" isimli hit albümüyle bir pop yıldızına dönüştü. 2007'de kendisini takip eden bir paparazzi ordusunun önünde sinir krizi geçirdi. Çocuklarının velayetini eski eşi Kevin Federline'a kaptırmasının yanında Spears; duran bir araca vurup kaçma, rehabilitasyon merkezlerinde tedavi görme, bir fotoğrafçının arabasına saldırma ve kafasını kazıtma gibi skandallarla gündeme ismini yazdırdı. 3 Ocak 2008'de eski eşine çocuklarını göstermediği için evine polis çağrıldı, ve bir ay sonra gönülsüz olarak bir psikiatri kliniğine yattı.
Çocuk yıldızların düşüşü
Çocuk yıldızların düşüşü
8- Danny Bonaduce (1959- )
"The Partridge" dizisinde şöhreti yakalayan Danny Bonaduce, dizi sona erdikten sonra zor günler geçirdi. 1985 ve 1990 yıllarında kokain bulundurmak suçundan tutuklandı. 1991 yılında ise fahişelik yapan bir travestiye karşı kaba kuvvet kullandığı için tutuklandı. Eşi Gretchen'le kötü giden evliliklerini, 2005 yılında "Breaking Bonaduce" isimli reality şovla gündeme taşıdı.
Çocuk yıldızların düşüşü
Çocuk yıldızların düşüşü
7- Brad Renfro (1982-2008)
10 yaşındayken, rol dağıtan bir yönetmen tarafından keşfedilerek, John Grisham'ın romanından uyarlanan, "The Client" filminin kadrosuna alındı. Bundan önceki ilk ve tek sahne deneyimini yaşadığı bir okul oyununa uyuşturucu karşıtı bir örgütün sponsorluk yapmış olması, pek çok kez uyuşturucu bulundurmaktan tutuklanan Renfro açısından oldukça ironik bir durum teşkil ediyordu. 2000 yılında, bir arkadaşıyla yat çalma girişiminde bulundukları için hırsızlıkla suçlandı. 2005'te eroin satın almaya çalışırken yakalandı. 2006'da, alkollü araç kullanma suçuyla 10 gün hapis yattı. Renfro, 25 yaşındayken aşırı dozda eroinden hayatını kaybetti.
BİZE ULAŞIN