Dokuz canlı insanlar!

Dokuz canlı insanlar!

Jason ve Jenny Cairns-Lawrence

Çift, John McClane’den bile daha fazla terörist saldırısına uğradı. New York’ta geçirmiş oldukları tatil 11 Eylül saldırıları yüzünden hayatlarının en korku dolu anlarından biriydi. Fakat bu korku bununla bitmedi, 4 sene sonra Londra’da meydana gelen tarihin en büyük bomba saldırlarıyla yüzleştiler.

Dokuz canlı insanlar!
2 yıl sonra romantik bir tatil geçirmek için gittikleri Bombay’da da hayatlarının en talihsiz terörist saldırısyla karşı karşıya kaldılar.
Dokuz canlı insanlar!

Violet Jessop

Jessop’un ilginç hayat hikayesi Titanic’te değil ancak onun kardeşi olan The Olympic gemisinde başlıyor. 1911 yılında İngiliz savaş gemisiyle çarpışan Olympic’in içinde Jessop da vardı, ancak bu olaydan korkmanayan Jessop, Titanic’le bir kez daha bir gemi yolculuğuna çıkmıştı.

Dokuz canlı insanlar!

Efsane geminin de battığını gören Jessop, bir kez de Britannic adlı gemi ile yolculuk etmiş ve üçünçü kez batan gemiden kurtulmayı başarabilmiş. Violet Jessop, 1971 yılında kalp kriz geçirerek hayata veda etmiş. Jessop ölümünün ardından denizin içine gömülmüş.

Dokuz canlı insanlar!

Robert Todd Lincoln

21 yaşında babasının cinayetiyle sarsılan Todd, babasının ölümünden sonra politikada yolunu çizdi. 1881 yılında New Jersey yolculuğunda silahlı saldırıdan son anda kurtuldu. Daha sonra davetli olarak gitiği New York’da olaya kendi gözleriyle tanıklık etmese de McKinley’nin öldüğü ortamda bulunuyordu. En sonunda şansız bir kişilğe sahip olduğunu düşünen Lincoln politikadan çekilmiştir.

Dokuz canlı insanlar!

Ann Hodges

Bahçesinde uykuya dalan Hodges'in üzerine meteor düşer ve kurtulur. Ann Hodges, meteorun çok değerli olduğunu ve onun kendisinin olması gerektiğini savunmuştur. Amerikan Havacılık Kurumu bunu reddeder. İnatçı olan Hodges en sonunda meteoru Alabama Müzesin’e bağışlamayı uygun görmüştür.

Dokuz canlı insanlar!

Roy Sullvian

7 kez yıldırım çarpan muhteşem ve ölmeyen adam. Sullvia’ya çarpan yıldırmlar onu her seferinde değişik pozisyonlardayken yakalamıştır. Birinde kulede etrafı gözetlerken bir diğerinde balık tutarken gibi... 6 yıldırımdan sonra artık bulut gördüğü yerden kaçtığını söyleyen Sullvian 71 yaşındayken bir kız yüzünden hayata veda etti.

Dokuz canlı insanlar!

Jeanne Rogers

İki kez yıldırım çarpması ile karşı karşıya geldi. Seyahat gemisinde resim çekerken denize düştü ve yıllar sonra oğluyla sokakta yürüken suratına yapışan yarasa da Rogers’ın başına gelen bir diğer ilginç olay oldu.

BİZE ULAŞIN