Dünya Gündeminden Başlıklar 25/09/2009

Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Son fotoğrafı oldu

İngiliz Horne ailesi Venezüella'ya rüya bir tatil için iki haftalığına gitmişti. Ancak bölgede tur atmak için yola çıktıkları Cessna 208 model tek motorlu uçak fırtınaya yakalanarak düştü. Düşüş sırasında ailenin tek çocuğu olan Tom kafasını çarparak beyin kanaması geçirdi. Kaza yerinde hayatını kaybettiği açıklandı. Tatilden çocuklarının cesediyle dönen çift kazadan yara almadan kurtuldu. Tom'un uçağa binmeden az önce çekilen bu fotoğrafı ise ondan kalan son kare oldu.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Teknoloji düşkünü

17 yaşındayken ülkesi Brezilya'da bir modellik ajansı yetkilisi tarafından keşfedilen Alina Nakaşima'nın babası bir Japon annesi ise Portekiz kökenli bir Brezilyalı. 27 yaşındaki model "Yarı Japon olduğumu söylediğimde herkes çok şaşırıyor. Belki de babamın bir Japon olmasından dolayı teknolojiye çok düşkünüm. Twitter'a üye olduğumdan beri bilgisayar başında uzun saatler geçiriyorum. Yeni çıkan her türlü cihazı satın alıyorum" dedi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
İngiliz çiftçi 1300 yıllık hazine buldu

18 yıldır metal dedektörle hazine arayan İngiliz, komşusunun bahçesinden, Anglo Sakson savaşçılara ait altın eşyalar buldu. İngiltere'nin Staffordshire bölgesindeki bir çiftlikte 14 yıldır amatör hazine avcılığı yapan bir İngiliz çiftçi izin alarak metal dedektörle aradığı komşusunun bahçesinden 1400 yıllık bir hazine çıkardı. 1345 parçadan oluşan ve uzmanların yüzmilyonlarca sterlin değerinde dediği eşsiz hazine bugüne kadar Anglo- Sakson dönemine ait olarak bulunan en geniş takım olarak kabul ediliyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Kanalizasyonda yaşıyorlar(TAKVİM)

Hayaller ülkesi Amerika, yeraltında fareler gibi yaşayan insanları konuşuyor. Steve ve Kathryn, Las Vegas'ta yüzlerce kişinin daha dahil olduğu gizli bir topluluğun parçası olarak şehrin yeraltı sel tahliye kanallarında yaşıyor. Çift, kumarhanelerde çalışarak para kazanmak yerine de içecek ve yiyecek makinalarında, kumar makinalarında sarhoş müşteriler tarafından unutulmuş paraları, düşürülmüş bozuklukları toplayarak hayatlarını sürdürüyorlar. Hallerinden çok memnun olan çift, bulaşıcı hastalıklar, çok zehirli örümcekler ve sel gibi tehlikeleri gözardı edip, tahliye kanallarında yaşayıp, çöplerle besleniyorlar.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Sevgilisinin kulağını ısırıp kopardı(TAKVİM)

Rakibinin kulağını ısıran eski dünya şampiyonu boksör Mike Tyson, kıskanç sevgiliye ilham oldu! Almanya'da genç adam kendisinden ayrılan sevgilisinden intikamını korkunç bir şekilde aldı. 19 yaşındaki lise öğrencisi Stephanie, 29 yaşındaki inşaat işçisi sevgilisi Mike J.'den kıskançlık ve dayak yüzünden ayrılmak istedi. Ancak genç kızın kararını duyunca deliye dönen Mike J., sevgilisinin kulağını ısırıp, bir parça kopardı.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Banka müdürü aldatan eşini boğdu

HSBC'nin baş yatırım uzmanı Neil Ellerbeck'in, ihanet iddiasıyla eşini öldürdüğü ortaya çıktı. 46 yaşındaki milyoner bankacı eşinin kendisini çocuklarının tenis hocasıyla aldattığından kuşkulanarak takibe başladı. 45 yaşındaki eşi Kate'in tenis hocası Patrick McAdam'la telefon görüşmelerini gizlice dinledi.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Almanya seçiminde 30 Türk aday

Almanya'da pazar günü yapılacak genel seçimlerde 30 Türk kökenli aday yarışıyor. Sayıları 700 bini bulan Türk kökenli seçmenlerin oyları koalisyon hesaplarını etkileyebilir. Mecliste şu anda 5 Türk kökenli milletvekili bulunuyor.
Dünya Gündeminden Başlıklar  25/09/2009
Türkiye model ülke

Libya'nın gelecekteki lideri Seyf al Islam Kaddafi, "Türkiye, Ortadoğu'da model aldığımız ülkelerden biri" diye konuştu. 'Örnek lider' diye nitelediği Erdoğan'ı ise ülkesine davet etti
BİZE ULAŞIN