En pahalı gereksiz şeyler

En pahalı gereksiz şeyler

Dünyanın en pahalı el çantası

Saf platinden yapıldı ve elmaslarla bezendi. Japon modacı Ginza Tanaka, çantayı Tokyo`da bir defileyle Temmuz 2007`de tanıttı. Çanta bir gün sonra alıcı buldu. Fiyatı: 1.63 milyon dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Platin Hello Kitty

Çizgi film karakteri Hello Kitty sadece 590 gram. Platinden yapılmış. Üstelik fiyonku değerli taşlarla bezenmiş. Aralık 2006`da Tokyo`daki Mitsukoshi mağazasında satışa çıktı ve kısa sürede alıcı buldu. Fiyatı: 163 bin dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Mücevherle kaplı çikolata kutusu

Aslında çikolata kutusundan çok mücevher kutusu. Le Chocolate firması, Simons Jewelers firmasıyla işbirliğinin sonucunda ortaya çıktı. Bir işadamı sevgilisi için doğum günü hediyesi olarak aldı. Fiyatı: 1.5 milyon dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Ferrari`den pahalı park yeri

New York`un göbeği, Manhattan semtinde 5.5 metreye-2.5 metre olan bu park yeri ABC.com`da 225 bin dolardan satışa çıktı. Bir Ferrari fiyatından fazla. Ama almak isteyenler bekleme listesinde. Manhattan`da arabası olmayanlar bile park yeri alıyor. Emlak piyasasında en iyi yatırım. Fiyatı: 225 bin dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Dünyanın en pahalı pizzası

Dünyanın en pahalı pizzasını New York`taki Nino`s Bellisima pizzacısı yaptı. Pahalı olması kullanılan malzemelere bağlanıyor: Siyah havyar, somon, wasabi. Pizza 8 dilim olarak bölünüp dilimi 125 dolardan satılıyor. Alıp yiyen çok. Fiyatı: 1000 dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Elmas süslü çay poşeti

İngiltere'nin önemli çay üreticilerinden PG Tips, 75'inci yıldönümünde elmaslarla süslü bu çay poşetini hazırladı. Çay poşeti satıldı, geliri bir vakfa bağışlandı ama alan kişinin çay poşetini sıcak suya daldırıp çayı içip içmediği bilinmiyor. Fiyatı: 14 bin dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Altın tekila şişesi

Tekila Ley şirketi 20 Temmuz 2006'da platin ve beyaz altın karışımı bu şişelerde çok özel tekila hazırladı. 225 dolarlık tekilayı bir Meksikalı işadamı aldı. Fiyatı: 225 bin dolar.

En pahalı gereksiz şeyler

Bunlar da ucuz versiyonları
 
Bunlar da Tekila Ley'in ucuz versiyonu. Altın şişe 150 bin $, gümüş şişe 25 bin $. Hepsi de alıcı buluyor.

BİZE ULAŞIN