En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

İnsanlar artık hemen her şeyi online açık artırma sitelerinden satmaya başladı. İşte birbirinden ilginç açık artırmalar...

  • Perşembe 15.04.2010
En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

İnsanlar artık hemen her şeyi online açık artırma sitelerinden satmaya başladı. İşte online alışveriş çılgınlığının getirdiği ilginç fikirler...

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Ciğer filmi açık artırmada

Marilyn Monroe'nun 1954'te çekilen akciğer filmi önümüzdeki günlerde bir açık arttırmada satılacak olması ilginç online açık artırma vakalarını göz önüne çıkarttı.

Monroe'nun doktoru ameliyat öncesi çektiği bu filmi kızına bırakmıştı ve kızı da bu filmi yaklaşık 1.200 dolara açık arttırmada satmayı düşünüyor.

BU DA BİZİM AKLIMIZA GELEN DİĞER İLGİNÇ AÇIK ARTIRMALAR...

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Çinli bir uyanık olayı biraz abartmış

Yaşları 15 ila 18 arasında olan Çinli genç kızların tükürüklerini şişelere doldurup eBay’in benzeri olan bir Çin açık artırma sitesinde satışa çıkaran Çinli, her bir şişe için alıcılardan minimum 3.25 dolar talep etti. İlgi çekmesi için içeriğine güzel bir Çinli genç kız resmi de eklenen bu açık artırmayı gören bazı kullanıcıların şikayeti üzerine ise söz konusu açık artırma hemen yayından kaldırıldı.

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Açık artırmadan para dolu çanta geldi

İngiltere’de yaşayan 16 yaşındaki bir çocuk, eBay üzerinden 194 dolara Sony’nin PS2 konsolunu satın aldı. Ancak siparişinin eve gelmesiyle birlikte PlayStation konsolunun bulunduğu paketi açan çocuk gözlerine inanamadı; zira PS2’nin bulunduğu kutunun içinden 65 bin Euro nakit para çıktı. Daha sonra bu parayı kutunun içinde gören gencin ailesi ise her ihtimale karşı polisi arayarak bu olayı haber verdi.

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Eski eşine inat gelinliğini giydi, parayı kaptı

Eşinden boşanan ve eski eşinin gelinliğini giydiği bir fotoğrafı kullanarak 2004 yılında bu gelinliği açık artırma yoluyla satışa çıkaran bir Amerikalı, beklediğinin çok üstünde bir fiyat aldı. Satılığa çıkardığı gelinliğin fiyatı 10 bin doların üzerine çıkan Amerikalıya bu fotoğrafından dolayı kullanıcılardan evlilik teklifinde bulunanlar dahi olmuş.

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Kedisinin kırık lazerini sattı

1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kurulan ve o günden bu yana sürekli büyüyen eBay’i artık bilmeyen yok; ancak eBay’de satılığa çıkan ilk ürünün ne olduğunu biliyor musunuz? İlk satışı bizzat kendisi gerçekleştiren Omidyar, kedisiyle oynamak için önceleri satın aldığı ve sonradan kırılan bir lazer cihazını 14 dolara satılığa çıkardı.

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Kocasının arabasını sattı, intikamını aldı

2005 yılının Haziran ayında radyoda canlı yayın yapan kocası DJ Tim Shaw’ı dinleyen eşi kulaklarına inanamadı. Kocasının radyo yayınında o an canlı yayında konuşmakta olduğu bir mankene iltifatlar yağdırdığını işiten Jodie Marsh, kocasının “sizin için eşimden bile boşanabilirim” sözü üzerine kocasından intikam almaya karar verdi. Kocasının kullandığı Lotus Spirit model otomobili eBay üzerinden satılığa çıkaran Jodie, bu otomobile yaklaşık 5 dolar değer biçti.

En şaşırtıcı açık artırma vakaları!

Bedava olan programı bile sattı

Microsoft Office’in ücretsiz bir alternatifi olan OpenOffice’e herhangi bir lisans bedeli ödemeden de kullanabiliyorsunuz. Ancak uyanık bir kullanıcı, açık artırma sitesi üzerinden bedava olan bu programı 3 dolardan satılığa çıkarınca işin rengi değişiyor ve ücretsiz olan bu programın fiyatı 61 dolara kadar çıkıyor.

BİZE ULAŞIN