İtalyan çekiciliği

Milano'da 16 Ocak'ta başlayan ve Armani, Gucci, Iceberg, Alexander McQueen, Ferre ve Prada gibi moda dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı Erkek Moda Haftası'nda kış sezonun trendleri belirlendi.
Sokak tarzı ve rahat kıyafetlerin sunulduğu defilede farklı kumaşların bir arada kullanılmasıyla şık ve sportif tasarımlar ortaya çıktı.
İş kıyafeti ile günlük kıyafetlerin harmanlanmasından oluşan kreasyonlar izleyicilerden tam not aldı.
Dünyanın çeşitli yerlerinden modacıları ve moda severleri ağırlayan Milano, yeni sezonda erkeklerin daha vahşi ve egzantrik tarzlarda giyineceğini gösterdi.
Milano'da moda eğitimi gören Anna Sfondrini, bu senenin trendinin sokak tarzı olduğunu, stilistlerin serseri tarzlardan etkilendiklerini belirtti. Sfondrini ayrıca, aşırı taranmış saçlar ve aşırı makyajlarla yeni sezon erkeğinin daha vahşi görünümlü olduğunu ve bundan duyduğu memnuniyetini belirtti.
Roma'da moda eğitimi almakta olan Silvia Cardicchi ise, bu seneki Milano Erkek Moda Haftası'nda en çok Pignatelli, Westwood ve Dsquared2 koleksiyonlarından etkilendiğini söyledi.
Yine aynı okulda eğitim görmekte olan Andrea Farini de, defileleri çok çarpıcı bulduğunu, özellikle Vivien Westwood koleksiyonunu beğendiğini, tarzının neredeyse sokak serserisi imajına yaklaştığını belirtti.
BİZE ULAŞIN