SON DAKİKA HABERİ: 2015 yılında yayınlanan belgesel dünya gündemine oturdu! Corona virüs gizli laboratuvarlarda…

Son Dakika Haberi… Corona virüsü hakkında yaşanan flaş gelişme gözlerin İtalya'ya çevrilmesine neden oldu. İtalya'da 2015 yılında yayınlanan belgeselde, Çin'in Wuhan kentindeki laboratuvarda gizli çalışmaların yapıldığına dair iddialar ortaya atıldı. Geliştirilmeye çalışılan virüsün direkt solunum yollarına saldırdığı belirtilirken akıllara corona virüsünün doğal yolla mı yoksa laboratuvar ortamında mı ortaya çıktığı sorusu geldi. Bilindiği üzere, Covid-19 virüsü yarasadan başka bir hayvana bulaşarak mutasyona uğramış ve insanlara bu şekilde bulaştığı iddia edilmişti. Bilim dünyasında net bir şekilde kabul görmeyip durum üzerine farklı iddialar ortaya atılsa da corona virüsün ilk kez Aralık 2019'da ortaya çıktığı Çin'in Wuhan kentinde bulunan virüs araştırma merkezi kafaları karıştıran iddialar arasında yerini alıyor. İşte son dakika corona virüs haberinin detayları!

Perşembe 26.03.2020 18:27 Güncelleme: Perşembe 26.03.2020 18:27
SON DAKİKA HABERİ: 2015 yılında yayınlanan belgesel dünya gündemine oturdu! Corona virüs gizli laboratuvarlarda…

Corona virüsüne ilişkin son dakika haberleri dünya gündeminden gelmeye devam ederken öte yandan flaş bir iddia ortaya atıldı. İtalya'da 2015 yılında yayınlanan belgeselde, Çin'in Wuhan şehrindeki laboratuvarda SARS virüsü üzerine gizli çalışmalar yapıldığı iddia edildi. Öte yandan bu virüsün direkt solunum yollarında enfekte olduğu söylenirken akıllara corona virüsün doğal yolla mı yoksa laboratuvar ortamında mı ortaya çıktığı sorusu geliyor. Öte yandan Çin'in Wuhan kentinde yeni tip patojenlerin incelendiği virüs araştırma merkezinin bulunması da bu iddiaları güçlendirirken İtalyan gazetesi La Repubblica'da yer alan habere göre; ülkede devlet televizyonu RAI'de yayınlanan eski bir belgesel, dünyayı etkisi altına alan Covid-19'un Wuhan'daki laboratuvarda üretilmiş olabileceği iddialarını güçlendirdi.

İTALYA'DA YAYINLANAN BELGESEL DÜNYA GÜNDEMİNE OTURDU!

İtalya'da beş yıl önce yayınlanan belgesel dünya gündemine oturmuş durumda. Corona virüsünün tam olarak nasıl çıktığını araştıranlar bu belgesel sonrasında konu ile ilgili çeşitli soru işaretlerinin yanıtlanması için araştırma yapmaya başladı. Covid-19'un laboratuvar ortamında mı oluşturulduğu ya da doğal yollarla mı bulaştığı sorusu iddialar arasında yerini aldı.

İşte son dakika Covid-19 haberinin detayları…

SON DAKİKA HABERİ: 2015 yılında yayınlanan belgesel dünya gündemine oturdu! Corona virüs gizli laboratuvarlarda…

İtalya'da 2015 yılında yayınlanan belgeselde, Çin'in Wuhan kentindeki laboratuvarda SARS virüsü üzerinde gizli çalışmalar yaptığı ortaya konuldu. Geliştirilmeye çalışılan bu virüsün direkt solunum yollarına saldırdığı kaydedildi.