SON DAKİKA: Sokağa çıkma yasakları geri geliyor! Avrupa'da vaka sayısında rekor üstüne rekor

Son Dakika Haberi... Avrupa'nın koronavirüs vaka sayısı açısından sıcak noktalarından biri olan Fransa'da yükselen Covid enfeksiyon oranını azaltmak için sokağa çıkma yasakları geri geldi! İlkbahardaki iki aylık karantina döneminden sonra işletmeleri halihazırda zarar gören restoran sahiplerinden bu yasak hakkında şikayetler gelse de, dün gece sokağa çıkma yasağı devreye girdi. İtalya'da da vakaların artması nedeniyle yeni tedbirler açıklanacağı bildirildi. Yerel basın, yeni kuralların spor salonları, havuzlar ve amatör spor etkinlikleri gibi faaliyetleri kısıtlayacağını söyledi.

Pazar 18.10.2020 19:42 Güncelleme: Pazar 18.10.2020 19:43
SON DAKİKA: Sokağa çıkma yasakları geri geliyor! Avrupa'da vaka sayısında rekor üstüne rekor

Son Dakika Haberi... Corona virüsü nedeniyle Mart ayından beri dünya genelinde uygulanan sokağa çıkma yasakları geri döndü! Fransa'da, başkentin yanı sıra Marsilya, Lyon, Lille ve Toulouse gibi şehirlerde yaklaşık 20 milyon Fransız bir ay süren sokağa çıkma yasağı kapsamında kalıyor. Sokağa çıkma yasağı her gece 21: 00-06: 00 arasında uygulanacak.

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük vaka sayısının artmasından dolayı kararlaştırılan sokağa çıkma yasağının başlaması nedeniyle sokaklar boşaldı. Ülkede, dün açıklanan 32 bin 427 yeni vakayla, salgının başlangıcından bu yana ülkede ve Avrupa'da en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi. 90 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı 33 bin 392'ye yükseldi.

SON DAKİKA: Sokağa çıkma yasakları geri geliyor! Avrupa'da vaka sayısında rekor üstüne rekor

Başkent Paris'in gün boyunca kalabalık olan sokakları, yasağın başlama saatlerine yakın tenhalaşmaya başladı. Paris sakinleri, yasağın başladığı saat 21.00 itibarıyla evlerine dönmek için koşuşturdu.