Son dakika: Trump Corona virüs için 12 Nisan'ı işaret etti! "İnsanların bir an önce..."

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'tan son daka açıklamaları! Başkan Trump, Corona virüs konusunda Paskalya Bayramı'na (12 Nisan) tarihine dikkat çekti. ABD Başkanı Donald Trump ve Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyeleri, bir televizyon programına telekonferans yoluyla katıldı. Trump, doktor Mehmet Öz de dahil olmak üzere uzmanların ve ABD halkının sorularını yanıtladı. Trump bu programda Koronavirüs konusunda önemli detaylar verdi. Çin'in Hubei Eyaletinin Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs on binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. ABD'de şiddetini giderek artıran Koronavirüs için Donald Trump'ın "Çin Virüsü" ifadesi kullandığı biliniyor. Bu ifadesi nedeniyle Çin yetkilileri Trump'a sık sık tepki gösteriyor.

Çarşamba 25.03.2020 06:52 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 07:04
Son dakika: Trump Corona virüs için 12 Nisan'ı işaret etti! İnsanların bir an önce...

ABD Başkanı Donald Trump ve Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyeleri, bir televizyon programında telekonferans yoluyla, doktor Mehmet Öz de dahil olmak üzere uzmanların ve ABD halkının sorularını yanıtladı.

Son dakika: Trump Corona virüs için 12 Nisan'ı işaret etti! İnsanların bir an önce...

ABD'de her yıl grip nedeniyle on binlerce kişinin yaşamını yitirdiğine işaret eden Trump, "Araba kazalarında da her yıl Kovid-19'dan çok daha fazla insan kaybediyoruz. Ama otomobil firmalarına, üretimi durdurma çağrısı yapmıyoruz. Herkes işine dönmeli." değerlendirmesinde bulundu.