Türk savunma sanayisinden Pakistan çıkarması

9. IDEAS Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda etkin biçimde temsil edilen Türkiye, Pakistan ile savunma iş birliğini geliştirmeyi hedefliyor SSM Müsteşar Yardımcısı Şeker: "Beklentimiz, ATAK helikopterlerinin Pakistan'a satışı konusunda bir ilerleme kaydetmek" STM Genel Müdürü Yılmaz: "Pakistan'a ait Fransız menşeli denizaltıların modernizasyon projesini kazandık" MKEK Pazarlama ve İhracat Dairesi Başkanı Şahan: "Yerli yapım keskin nişancı tüfeği, Pakistan'da testleri geçti.

  • Perşembe 24.11.2016
Türk savunma sanayisinden Pakistan çıkarması

Pakistan'ın Karaçi kentinde düzenlenen 9. IDEAS Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda Türkiye çok sayıda firmayla güçlü biçimde temsil edilirken, mevcut projelerin ilerletilmesi ve yenilerinin başlatılması hedefleniyor.

Türk savunma sanayisinden Pakistan çıkarması

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLER

Son teknoloji savunma ürünlerinin sergilendiği, 34 ülkeden 418 firmanın katıldığı fuar, Pakistanlı üst düzey ziyaretçiler ve yabancı temsilcilerin ilgi odağı oldu. Aralarında Makine Kimya Endüstrisi, Roketsan, Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN), Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM), Makina Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK) bulunduğu çok sayıda Türk firması da Pakistan ile iş birliğini arttırma ve yeni projeleri tanıtmak amacıyla fuarda yerini aldı.