Okullar ne zaman açılacak? SON DAKİKA HABERİ - Okullar ne zaman açılıyor, Haziran'da açılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

"Okullar ne zaman açılacak?", "Okullar ne zaman açılıyor?" gibi soruların yanıtları milyonlarca öğrenci ve velisi tarafından güncel olarak araştırılıyor. Vatandaşlar son gelişmeleri yakından takip ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitim sistemi ile eğitim öğretim hayatına devam eden öğrenciler için Haziran'da okullar açılacak mı? merak ediliyor. 11 Mayıs'ta normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte okullar ne zaman açılıyor? Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılış tarihi belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan son dakika açıkladı! "Okullar Eylül ayında açılacak!" İşte detaylar...

Pazartesi 18.05.2020 20:54 Güncelleme: Salı 19.05.2020 10:56
Okullar ne zaman açılacak? SON DAKİKA HABERİ - Okullar ne zaman açılıyor, Haziran'da açılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

11 Mayıs tarihinde normalleşme sürecinin başlamasının ardından en merak edilen konulardan bir tanesi de "Okullar ne zaman açılacak?", "Okullar ne zaman açılıyor?" gibi soruların yanıtları olmaktadır. Milyonlarca öğrenci ve velisi resmi açıklamaları yakından takip ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların, öğrenciler, öğretmenler ve veliler için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacağını, tarihin ve uygulama şeklinin bilimsel veriler doğrultusunda belirleneceğini duyurdu. Buna göre; okulların açılış tarihi belli oldu mu? Okullar ne zaman açılacak? Okullar ne zaman açılıyor 2020?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Okulların eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Önümüzdeki Eylül ayında yeni öğretim yılı başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs takvimi devam edecek" diyerek Üniversiteler ile ilgili olan kararın YÖK tarafından verileceğini açıkladı.

Okullar ne zaman açılacak? SON DAKİKA HABERİ - Okullar ne zaman açılıyor, Haziran'da açılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada

Salgın tedbirleri kapsamında 23 Mart Pazartesi günü TRT EBA TV ekranlarından başladığımız uzaktan eğitim süreci, 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılının son günü olan 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecektir. Sürecin devamına ilişkin tüm detayları sizlerle ayrıca paylaşacağız.

ifadeleri kullanıldı.

Nuran Çakmakçı yazısında şu ifadeleri kullandı;

Ramazan Bayramı sonrası herhangi bir aksilik olmazsa ve her şey yolunda giderse açılış hazırlıkları başlıyor ve haziranda okul kapıları açılıyor. İlk etapta Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) girecek 8'inci sınıf öğrencileri ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek 12'nci sınıf öğrencileri okula çağrılacak. Pandeminin yarattığı kaygıyla birlikte sınav stresi artan öğrencileri öğretmenleriyle, sınıfla buluşturarak biraz olsun rahatlatmak hedefleniyor.

Şimdiden söyleyeyim bu öğrencilerin devam zorunluluğu yok, yani okula gitmek isteğe bağlı olacak. Ders programlarının da tüm gün değil esnek olması planlanıyor. Yani öğrenciler birkaç saatliğine okullarında kalacaklar. Sınıfların seyreltilmiş olması için de çalışmalar yapılıyor. Sağlık koşulları dikkate alınarak sınıf mevcutları azaltılacak. Bu arada 4'üncü sınıfların haziran başında okula çağrılıp çağrılmayacağı üzerinde çalışıldığını da söylemekte yarar var.