SON DAKİKA HABER: Okullar ne zaman açılacak, 30 Nisan’da okullar açılacak mı? Gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı’na çevrildi!

Okullar ne zaman açılacak? Corona virüs salgını ülkemizde etkilerini göstermeye devam ederken, virüse karşı önlemlerin karara bağlanacağı Bakanlar Kurulu Toplantısı başladı. Tüm Türkiye'de gözler bu toplantıya çevrilirken, milyonlarca öğrenci ve velileri okullar ile ilgili verilecek son dakika kararı bekliyor. Bilindiği üzere corona virüsü tedbirleri kapsamında okullar 16 Mart tarihinde ara tatile çıktı. 1 haftalık aranın ardından ise 23 Mart'ta uzaktan eğitim dersleri başladı. Bakan Selçuk, okulların açılma tarihini o zaman 30 Nisan olarak açıklarken, 30 Nisan'a 3 gün kala Türkiye, Okullar ne zaman açılacak? Ve 30 Nisan'da okullar açılıyor mu? sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili bugün Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan çıkacak karar bekleniyor. Peki, Mayıs'ta okullar açılacak mı? İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Salı 28.04.2020 07:14 Güncelleme: Salı 28.04.2020 08:56
SON DAKİKA HABER: Okullar ne zaman açılacak, 30 Nisan’da okullar açılacak mı? Gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı’na çevrildi!

Türkiye'de milyonlarca öğrenci ve velileri bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısı'na gözlerini çevirdi. Bilindiği üzere ülkemizde corona virüsü salgınının etkilerini göstermesinin ardından 16 Mart'ta okulların bir hafta tatil edildiği açıklanmıştı. 1 haftalık tatilin son bulmasının ardından ise 30 Nisan'a kadar uzaktan eğitim derslerine geçildiği belirtilmişti. 30 Nisan'a 3 gün kala milyonlarca öğrenci ve velileri 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusunun yanıtını araştırılıyor. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde telekonferans yöntemiyle toplanacak Bakanlar Kurulu; corona virüse karşı alınacak önlemleri ve son durumu konuşacak. 30 Nisan'da sona ermesi gereke okul tatilinin de uzatılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? 30 NİSAN'DAKİ TATİL UZAYACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; okulların ne zaman açılacağı hakkındaki soruya da cevap vermişti.

SON DAKİKA HABER: Okullar ne zaman açılacak, 30 Nisan’da okullar açılacak mı? Gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı’na çevrildi!

Okulların 30 Nisan'da açılıp açılmayacağına ilişkin bir soru üzerine Selçuk, bu kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bütün paydaşların bir arada olduğu istişarelerle verdiklerini aktardı.

Okullar hangi ayda açılırsa açılsın hazır olmanın önemine işaret eden Selçuk, şöyle devam etti: