Bu hafta bu hisselere dikkat!

Endeks nereye gider? Hisselerin performansı ne olur?

Bu hafta bu hisselere dikkat!

Geçen haftanın gündeminin merkezinde yine Yunanistan vardı.. Avrupa Birliği’nde Yunanistan konusu ile ilgili  gelen her iyi haber, E/$ paritesini ve borsaları yukarı yönlü harekete götürürken kötü haberler ise kar satışları için neden oldu...

Bu hafta bu hisselere dikkat!

Son gelişme ise Almanya’dan geldi. Almanya’nın Yunanistan’a yardım etme durumu, yardım etmesini istemeyen Alman halkı tarafından İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşınma konusu oldu… Bazı görüşler ise Yunanistan’ın Avrupa Birliği’nden çıkması yönünde. Bu durumun devamında ortak para birimi olan euronun ciddi zarar göreceği görüşü de gün geçtikçe ağırlık kazanmakta.

Bu hafta bu hisselere dikkat!

İçerde ise TCMB (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) PPK (Para Politikası Kurulu) beklentiler dahilinde faizlerde bir değişime gitmedi. 14.04.2010’da ise Krizden Çıkma Stratejisi’ni açıkladı. Faizlerin bir süre daha artma eğiliminde olmadığı, orta vadede enfalasyonun artma eğiliminin ise sınırlı kalacağı görüşü yinelendi...

Bu hafta bu hisselere dikkat!

Bu gelişmeler sonrasında İMKB yeni zirvelerini test etti. Dolar içerde 1,47 seviyelerine gerilerken faizler %9 seviyelerinin altına indi.. IMKB Ulusal 100 Enedeksinin 59700 seviyesini 2 kez denemesi ve bu seviyelerden gelen kar satışları, endeksin zaman zaman 58,500 desteğine geri çekilmesine neden oldu.

Bu hafta bu hisselere dikkat!

Haftanın son işlem gününde açıklanan işsizlik verileri ise önümüzdeki dönemde hem içerde hem de dışarıda en önemli konunun artan işssizlik olacağının bir kez daha altını çizdi ne yazık ki.

Bu hafta bu hisselere dikkat!

Önümüzdeki hafta dışarda ABD ve Avrupa’dan açıklanacak bilançolar takip edilecek. Bununla birlikte merkez bankalarının faiz toplantıları da izlenecek. Yunanistan konusu da sıkı takip edilecek hiç kuşkusuz...

Bu hafta bu hisselere dikkat!

ASIL SORU

Endeksteki yukarı yönlü hareketleri satış fırsatı olarak değerlendirmek ve portföyün yarıdan fazlasını nakitte tutarak gelişmeleri izlemek doğru bir strateji olacaktır.

Asıl cevabı aranılacak soru ise endeks nereye gider değil benim hissem bu süreçte nasıl performans gösterebilir olmalıdır.

Piyasa Analizi: Belgin MAVİŞ -  Piramit Menkul Kıymetler Araştırma Departmanı

Bu hafta bu hisselere dikkat!

PİRAMİT MENKUL KIYMETLERİN İŞARET ETTİĞİ HİSSELER

ALNTF:
 destek noktası 1,56
 ikinci destek 1,47,
direnç noktası 1,64
ikinci direnç 1,79.
hedef fiyat 2,02

Bankalara gelen alımlarda geride kalan hisseler arasında grafik olarak para çıkışı görünüyor ama endekse göre çok geride kaldı. Dar bantta hareket etmekte. İşlem hacminin artmasıyla beraber yukarı yönlü sert hareket edecektir.

BİZE ULAŞIN