Dünyanın en zengin avukatları!

Dünyanın en zengin avukatları!

Her mesleğin zirvesinde birileri bulunur... Dünyada avukatlık mesleğinin en çok kazananları işte bu insanlar...

10. Howard K. Stern – $ 500.000

500 bin dolarlık serveti ile Dünyanın En Zengin Avukatları listemizin onuncu sırasında ki yerini almayı başardı. 29 Kasım 1968 doğumlu olan Howard K. Stern, dünyaya Los Angeles 'da geldi. Bildiğiniz gibi yurt dışında ki hukuk büroları, hukuk şirketi olarak anılmakta ve farklı alanlara da yatırım yapabilmektedirler. Howard K. Stern de farklı yatırımlarda bulunan avukatlardan. Anna Nicole Smith ile yapmış olduğu ortak girişim ona iyi bir gelir kapısı oldu. Kaliforniya Üniversitesi mezunu olduktan sonra 25 Şubat 1994 yılında Kaliforniya Eyalet Baro 'suna kayıt olmuş ve avukatlık görevi resmi olarak bu tarihte başlamıştır.

Dünyanın en zengin avukatları!

9. Stacey Gardner – $ 1.000.000

Stacey Gardner ismini duyduğunuzda, bu ünlü manken değil mi sorusu gelebilir. Evet o ünlü manken Stacey Gardner. Daha çok model kimliği ile dikkatleri çekmeyi başarsa da, Southwestern Hukuk Fakültesi mezunu ve 2005 yılından bu yana resmi olarak avukatlık mesleği icra etmeye devam ediyor. Servetinin büyük bir kısmını modelliğe borçlu olsa da, avukatlık başarıları azımsanacak gibi değil.

Dünyanın en zengin avukatları!

8. Vikki Ziegler – $ 2.500.000

Vikki Ziegler Amerika'nın en ünlü avukatları arasında. Sadece avukat kimliği ile değil, televizyonculuk ve yazarlık kimlikleri ile de adından söz ettirmeyi başarmış bir avukat. New Jersey doğumlu olan Vikki Ziegler, Rhode Island Üniversitesi 'ni bitirdikten sonra, Quinnipiac Hukuk Fakültesi 'ni bitirmiştir. Mesleğe en alt aşamadan başlamıştır. Meslek hayatının ilk yıllarında mahkeme katipliği yapmıştır. İlerleyen yıllarda arabuluculuk eğitim almış ve kendini bu alanda geliştirmiştir. Kariyerinin zirve yapmasını sağlayan boşanma avukatlığı sıfatı, ona şu an ki 2.5 milyon dolarlık serveti kazandırmıştır.

Dünyanın en zengin avukatları!

7. Jose Baez – $ 5.000.000

Jose Baez 'in hayat hikayesi gerçekten ilginç. New York doğan Baez, daha çok küçük yaşlardayken Florida 'ya taşınmak durumunda kalır. Üniversite hayatına da burada başlayan Jose Baez, kış arkadaşının hamile kalması sonucu okulu bırakmak durumunda kalır. Okulu bıraktıktan sonra seksenli yılların ortasında Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetlerine katılır. Askerlik görevi esnasında başarılı hamleler yapmaya başlar. Burada istihbarat analisti olur. Bir çok görevde yer aldıktan sonra, tekrar üniversite okumaya karar verir. 1997 yılında St. Thomas Üniversitesi hukuk fakültesi 'nde eğitimini tamamlar. Tam sekiz yıl sonra resmi olarak baroya kayıt olur ve avukatlık hayatı resmen başlamış olur. Bu sekiz yıllık dönemde aşırı borçlanma nedeni ile baroya kayıt olamadığını hatırlatmak isteriz. 2005 yılında resmen avukat olduktan sonra inanılmaz hızlı bir gelişim kaydeder ve dokuz yıl içerisinde ki başarıları sayesinde Dünyanın En Zengin Avukatları listemize, 5 milyon dolarlık serveti ile giriş yapmayı başarır.

Dünyanın en zengin avukatları!

6. Ana Quincoces – $ 8.000.000

Ailesi Küba 'lı olan Ana Quincoces, ailesinin ülkesine olan ilgisinden dolayı servetini bu kadar arttırdığından bahsedebiliriz. Ana Quincoces avukatlık kariyerinin yanı sıra, yazmış olduğu yemek tarifi kitapları ile Amerika ve İngiltere 'de uzun süre best-seller olmayı başarmıştır. Miami de doğup büyüyen Ana Quincoces ünlülerin avukatlığını yapmanın yanı sıra, yazmış olduğu kitaplar ile büyük bir ek gelire de sahip.

Dünyanın en zengin avukatları!

5. Vernon Jordan – $ 12.000.000

Vernon Jordan gerçekten ünlü bir avukat. Özellikle sivil hakları savunuculuğu sayesinde neredeyse tüm Amerika 'da tanınan bir avukat. Gürcistan 'da doğduktan sonra Amerika 'ya yerleşen Vernon Jordan, 1957 yılında DePauw Üniversitesi 'nden mezun olur. Okul yıllarında hem arkadaşları hem de öğretmenleri tarafından mükemmelliyetçiliği ile tanınmıştır. DePauw Üniversitesi sonrasında hukuk dalında ki uzmanlaşmasını Howard Üniversitesi Hukuk Fakültesi 'nde yapar. Hukuk diplomasını aldıktan sonra tekrar Gürcistan'a döner ve Gürcistan 'ın ünlü aktivist avukatı olan Donal L. Hollowel yanında çalışmaya başlar. Burada ki görevinde özellikle ırkçılık konularında tam bir uzman olmayı başarmıştır.

Dünyanın en zengin avukatları!

4. Joel Segal – $ 40.000.000

Dünyanın en ünlü spor ajanlarından solan Joel Segal üniversite hayatına Hofstra Hukuk Fakültesi'nde başladı. Buradan mezun olduktan sonra, spor tutkusu onu dünyanın en zengin avukatları listesine sokmayı başardı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri 'nde spor hukuku ve kontrat – sözleşme hazırlama ve yönetme konusunda uzman kimliği ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Worldwide Football Management, Inc. başkanı olarak görev almayı da başarmıştır. Hala bu görevlerini başarı ile sürdürmeye ve servetini arttırmaya devam etmektedir.

Dünyanın en zengin avukatları!

3. John Branca – $ 50.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatları listemizin üç numarasında, dünyanın en popüler eğlence avukatı yer alıyor. John Branca Kaliforniya 'ya taşındıktan sonra müziğe olan ilgisi bir hayli arttı. Los Angeles City College ve Occidental College okullarında müzik eğitimi aldıktan sonra avukat olmaya karar verdi. UCLA hukuk fakültesinden mezun oldu. Avukat olduktan sonra ilk olarak emlak sektörüne yönelik bir hukuk kariyeri çizmeyi hedefledi. Ama ilerleyen yıllarda müzik ile iç içe olan yaşamı onu dünyanın en ünlü eğlence avukatı yapmaya itti. 50 milyon doların üzerinde bir servete sahip olması, bu tercihinin de ne kadar başarılı olduğunu bizlere gösteriyor. Müvekkilleri arasında Michael Jackson gibi dünya çapında tanınan ünlülerin olduğunu söylememiz yeterli olacaktır.

BİZE ULAŞIN