Haftanın hisseleri

Bu hafta piyasaları neler bekliyor? Haftanın dikkat çeken hisseleri hangileri?..

Haftanın hisseleri

TCMB Enflasyon beklentilerini biraz yukarı çekti. Enflasyon ancak 2010 son çeyreği ve 2011 ilk çeyrekte olumlu bir düşüş trendine girebilir.

Dolayısıyla bunun faiz üzerindeki etkisini orta vadede göreceğiz.

Şu anda yurtiçi hisse senedi ve bono piyasası açısından aşırı kötümser bir beklenti içine girmemek lazım.

Bu kadar olumsuz faktörler söz konusu olsa bile hisse senetleri piyasaları da, TL de gücünü korumakta...

Bono faizleri de bu süreçte fazla etkilenmedi... Dolayısıyla şu aşamada eski kırılgan
yapı oldukça atlatılmış görünüyor. Türkiye'nin gelecek yıl kredi notunun yatırım yapılabilir seviyeye artırılacağına ilişkin beklentiler de söz konusu.

Haftanın hisseleri

Türkiye'ye geçtiğimiz yıllardaki çalkantılı görünümden daha çok güvenilir liman olarak yaklaşılmaya başlandı.

İyimser beklentilerin ne kadar daha devam edeceği önemli. Avrupa Birliği bölgesinde büyük bir sorun oluşursa, kriz algılaması dünya çapında artarsa biz de olumsuz yönde etkileniriz. Ancak bulaşıcı etkisi beklendiği gibi kuvvetli olmaz, olumsuz gelişmeler sınırlı kalır ve Yunanistan'a acil yardım sağlanmasının arkasından Avrupa Bölgesi de sorunlarını yavaş yavaş tedavi etmeye başlarsa çok korkulacak bir durum yok demektir.

Haftanın hisseleri

Temkini elden bırakmadan, ama Türkiye için biraz daha iyimser modda yatırım kararları almaya devam etmek gerekiyor. İMKB hafta içi 58000 bölgesinin altına sarkma konusu dikkatle izlenmişti. Ancak yeniden 58000 üzerinde seyretti. Yurtdışı piyasalar izin verirse, İMKB tekrar 60000 hedefine doğru hareketlenebilir.

Bu hareket dış piyasalardaki şartların ne yönde gelişeceğine de bağlı olacaktır. Ancak 60000’li seviyeler satış baskısının da aynı zamanda artacağı ve olası beklenen satışların bu seviyelerden gelmesi ihtimalini de artırmakta. Gelebilecek bu satışlarla endeksin 55000-60000bandında hareketlenmesi mümkün...
   
Piyasa Analizi: Belgin Maviş
Piramit Menkul Kıymetler Araştırma Departmanı

Haftanın hisseleri

PİRAMİT MENKUL KIYMETLERİN İŞARET ETTİĞİ HİSSELER

ALCTL:
destek noktası: 3,26
ikinci destek: 3,04,
direnç noktası: 3,54
ikinci direnç: 3,76
hedef fiyat: 4,34

Piyasaların sert düşüşünde hisse sağlam durdu gelen satışları karşılandı sıkışık bir bantta hareket etmekte. İşlem hacmindeki yükselişle yeni zirve denemesine doğru sert hareket edecektir.

Haftanın hisseleri

EREGL:
destek noktası: 4,60
ikinci destek: 4,36
direnç noktası: 4,88
ikinci direnç: 5,20
hedef fiyat: 6,10

Oluşan olumsuz davadan dolayı satıcılı bir seyir izleyen hisse, JIM WALTER RESOURCES INC. ile uyuşmazlığın sona erdirildiğini bildirdi. Ortağıyla aralarındaki pürüzün giderilmesiyle açtığı davayı geri çekince hissede alım yönünde hareket olacaktır. Piyasaların yukarı yönlü hareketine sessiz kalan hissenin, üzerindeki satış baskısının kalkmasıyla piyasaları yukarı taşımasını beklemekteyiz. Endeks hisseleri içerisinde en uygun fiyatta bulunmakta.

Haftanın hisseleri

KOZAA:
destek noktası: 3,78
ikinci destek: 3,54
direnç noktası: 4,10
ikinci direnç: 4,34
hedef fiyat: 4,80

Hissenin, zirve denemesinin ardından piyasaların da satıcılı seyre girmesiyle beraber düzeltme hareketini tamamladığını görmekteyiz. Tekrar yukarı harekette işlem hacmindeki artışla beraber yeni zirvesini denemesini beklemekteyiz.

Haftanın hisseleri

PETKM:
destek noktası: 9,85
ikinci destek: 9,15
direnç noktası: 10,50
ikinci direnç: 11,30
hedef fiyat: 15,10

Hisse yapacağı rafineri lisansını aldığında, yabancı ortağıyla yatırımını bitirdikten sonra bilânçosundaki karı daha da artacaktır. Yabancıların bu hissedeki alımları uzun vadeli yatırımcılar için alım fırsatıdır.

Teknik Analiz: Cevher Güneşler
Piramit Menkul Kıymetler Araştırma departmanı

Haftanın hisseleri

GEDİK YATIRIM’IN İŞARET ETTİĞİ HİSSELER:

AKBNK
Destek:9,90
Alt Destek:9,80
Direnç:10,30
Üst Direnç:10,50

Son 2 gündür fiyat artarken işlem hacminin azalması, hisseye olan ilginin azaldığı yönünde değerlendirilebilir. Kısa vadeli göstergeler genelde Al konumunda bulunuyor. Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının üzerinde seyrediyor.

BİZE ULAŞIN