Haftanın hisseleri

Haftanın hisseleri

PİYASALARDA GEÇEN HAFTA…

Piyasalardaki coşkulu hava Ankara’dan gelen; Mali Kural’ın yasallaşmasının sonbahara ertelenmesi haberi ile bir anda bozuldu. Beklentiyse hükümetin kendi inisiyatifi ile gündeme aldığı Mali kural’ın yasallaşmasından sonra Moody’s başta olmak üzere derecelendirme şirketlerinin not artırmasıydı.

Haftanın hisseleri

Moody’s aynı zamanda Portekiz’in kredi notunu 2 kademe indirerek Aa2’ den A1’e düşürdü. Beklenen bu haber piyasalarda bir sarsıntıya yol açmadı.

Haftanın hisseleri

Amerika'da merakla beklenen bilanço sezonu pazartesi gecesi, en büyük alüminyum üreticisi Alcoa'nın ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıklaması ile başladı. Önce Alcoa, ardından Intel’den gelen bilanço, piyasaların yüzünü güldürdü. Şimdi piyasada gözler beklentilerden iyi gelebilecek ikinci çeyrek finansal sonuçları ile borsaların yeni bir ralli yapıp yapmayacağına kilitlenmiş durumda.

Haftanın hisseleri

Perşembe günü toplanan MB Para Politikası Kurulu, kısa vadeli faiz oranlarını değiştirmedi.

Gecelik faiz oranları borçlanmada %6.50, borç vermede ise %9 olarak uygulanacak.

Haftanın hisseleri

Merkez Bankasının yaptığı uyarılar:
 
• Küresel ekonomiye ilişkin riskler sürüyor
• Dış talep göstergelerinde kısmi yavaşlama var
• İşsizlik çok yüksek
• Yeni veri ve haberler enflasyona karşı duruşu değiştirebilir.

Haftanın hisseleri

Kurul kararında son dönemde açıklanan verilerin iktisadi toparlamanın devam ettiğinin göstergesi olduğunu belirtti. İç talepte artış olmasına karşın dış talep göstergelerinin ise yavaşlamaya işaret ettiğini açıkladı.

Haftanın hisseleri

Piyasalarda önümüzdeki süreç:
 
Perşembe günkü PPK toplantı sonucunun kısa vadede piyasalara herhangi bir etkisini olmasını beklemiyoruz. Kurul’un faiz oranları konusunda beklemede kalmış olması ve karar metninin tonlanmasında herhangi bir beklenmeyen değişikliğe gitmemesi, bono piyasası açısından toplantı sonucunu önemsiz kılıyor. Önümüzdeki dönemde piyasanın yön bulmak için MB’nın yeni baz senaryosunu, Banka’nın Mali Kural’ın yasalaşmasındaki gecikmeye vereceği tepkiyi ve en önemlisi her zamanki gibi global piyasaların seyrini takip etmesini bekliyoruz.

Piyasa Analizi: Belgin MAVİŞ
Piramit Menkul Kıymetler Araştırma Departmanı

Haftanın hisseleri

PİRAMİT MENKUL KIYMETLERİN İŞARET ETTİĞİ HİSSELER

MGROS

Hissede STOCHASTİC SLOW yukarı dönmüş durumda. Az da olsa para girişi görülmekte. İşlem hacminin artmasıyla yukarı yönlü hareket beklemekteyiz.

destek noktası 28,50
ikinci destek 26,50,
direnç noktası 29,75
ikinci direnç 31,00.
hedef fiyat 33,75

BİZE ULAŞIN