Berkant'a son veda

Berkant'a son veda

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Berkant, son yolculuğuna uğurlandı.

Berkant'a son veda

Akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkant Akgürgen için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenlendi. Törene Berkant'ın ailesinin yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Berkant'ın arkadaşları Sezen Cumhur Önal, Ali Rıza Binboğa, Selçuk Ural, Ali Kocatepe, Selami Şahin, Erol Büyükburç gibi çok sayıda isim katıldı.

Berkant'a son veda

"BABAM ZOR GÜNLER GEÇİRDİ"

Berkant'ın naaşı, törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi. Ailesi, cami avlusunda açıklama yaptı. Oğlu Öykü, "Babamı anlat anlat bitmez, ama çok sevdiğimiz bir sanatçıyı kaybetmekle kalmayıp babamızı kaybettik. Arkaşlarımız ve arkadaşları yanlız bırakmadı, herkese teşekkür ederiz" dedi. Öykü, babasının son günlerini "Babam, önemli sağlık problemleri nedeniyle çok zor günler geçirdi" sözleriyle anlattı.

Berkant'a son veda

"BEDENİ GİTTİ AMA ŞARKILARI SONSUZA DEK YAŞAYACAK"

Eşi Engin, "Berkant'ın ismini yaşatacağız. Berkant'ın bedeni gitti, ama sesi ve şarkıları sonsuza dek yaşayacak" dedi.

Berkant'a son veda

Berkant'ın cenazesi, Teşvikiye Camii'nde kılınan öğle namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Berkant'a son veda

Cenazeye, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Turkuaz Medya Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, sanatçı Nesrin Sipahi, sanatçı Alpay ve gazeteci Hıncal Uluç da çelenk gönderdi.

Berkant'a son veda
Berkant'a son veda
BİZE ULAŞIN