Bu hafta vizyona girenler

Bu hafta vizyona girenler

BAL
Yönetmen:
Semih Kaplanoğlu
Oyuncular: Erdal Beşikçioğlu, Tülin Özen, Alev Uçarer, Bora Altaş
Tür: Dram
Yusuf (7) ilkokula başlamış, okuma yazma öğrenmektedir. Babası Yakup (35-38) ürkütücü bir ormanın derinliklerinde, yüksek ağaçların üzerine kurulmuş el yapımı kovanlarda üretilen karakovan balcılığıyla uğraşmaktadır. Babasıyla sık sık gittiği orman, Yusuf için gizemli bir yerdir... Yusuf bir sabah gördüğü rüyayı babasına anlatır. Bu rüya ikisi arasında sonsuza dek kalacak bir sırdır. Aynı gün Yusuf sınıfın önünde öğretmenin verdiği okuma metnini okurken aniden kekelemeye başlar ve arkadaşlarının alay konusu olur. Yakup, anlaşılmaz bir nedenle soyu hızla tükenen Kafkas arılarının peşinden uzak bir ormana gider. Babasının gidişiyle Yusuf iyice sessizliğe gömülür. Yusuf'un bu hali çay tarlasında çalışan annesi Zehra'yı (28) üzmektedir. Ne kadar uğraşsa da Yusuf'u konuşturamaz. Günler geçer, Yakup'un gecikmesi Zehra'yı ve Yusuf'u tedirgin eder. Zehra Miraç Kandil'i gecesi için Yusuf'u köyden uzaktaki annaannesine gönderir. Yusuf, orada dinlediği hikayelerdeki peygambere benzettiği babasının mutlaka geri döneceğine inanmaktadır. Ertesi gün Sis Dağı şenliğinde de Yakup'a rastlayamazlar... Babasını aramak için ormanın derinliklerine dalan Yusuf'un gördüğü rüya gerçekleşecek midir?

Bu hafta vizyona girenler

AŞKIN YAŞI YOK (The Rebound)
Yönetmen:
Bart Freundlich
Oyuncular: Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha, Saadet Aksoy, Steve Antonucci, Marc Alan Austen
Tür: Romantik / Komedi
Aşkın kocası tartafından aldatıldıktan sonra, New York'a taşınarak hayatına yeni bir başlangıç yapan 40 yaşındaki Sandy (Catherine Zeta-Jones) ve üniversiteyi yeni bitiren 24 yaşındaki Aram Finkelstein (Justin Bartha) arasındaki hikâyeyi anlatıyor. Olgun kadın, genç erkek ilişkisi üzerine kurulu bu romantik komedi son yılların ilişki modasına da uygun!

Bu hafta vizyona girenler

BEŞ ŞEHİR
Yönetmen: Onur Ünlü
Oyuncular: Bülent Emin Yarar, Şebnem Sönmez, Beste Bereket, Tansu Biçer, Ahmet Rıfat Şungar, Ege Tanman
Tür: Dram 
Polis  filmiyle tanınan yönetmen Onur Ünlü, yeni filmi Beş Şehir'le 'polis' günlerine geri dönüyor. İstanbul'un karmaşasında fark edilemeyen polis memuru Aydın'ın Mehtap'a olan ilgisi, Eskişehir'e döndüklerinde kontrolsüz arzuya dönüşüyor. Filmde makyöj Derya Ergün ise dünyada nadiren uygulanan bir makyaj tekniğiyle yapımın sürprizlerinden birine imza atıyor.

Bu hafta vizyona girenler

CEHENNEME 2 ADIM (The Descent: Part 2)
Yönetmen:
Jon Harris
Oyuncular: Michael J. Reynolds, Shauna Macdonald, Jessika Williams, Douglas Hodge
Tür: Macera / Korku / Gerilim
Sarah (Shauna Macdonald) Appalachian Dağları’ndaki dehşet mağarasından kurtulmayı başarmıştır ve büyük bir travma yaşamaktadır. Şerif Redmond Vaines (Gavan O’Herlihy) kayıp diğer 5 arkadaşını aramak üzere hazırlanan kurtarma timine yardımcı olması için Sarah’yı yeniden o mağaraya dönmeye zorlar. Kurtarma timi mağaranın derinlerine doğru indikçe Sarah’nın anıları tazelenir ve yeniden o dehşeti yaşamaya başlar. Sarah onları nelerin beklediğini sezmektedir ancak bu sefer çok daha vahşi bir tehditle karşı karşıyadır. Dehşet, mağaraların gölgelerinde gizlenmiştir.

Bu hafta vizyona girenler

EN MUTLU OLDUĞUM YER
Yönetmen:
Kağan Erturan
Oyuncular: Ezgi Asaroğlu, Nihat Altınkaya, Şıvga Erez, Hakan Vardar, Turgay Tanülkü, Erol Günaydın 
Tür: Romantik / Macera
Kemal (Nihat Altınkaya) ve Elif (Ezgi Asaroğlu) yaşları 25’i geçmesine rağmen hayatta ne yapacaklarına karar verememiş iki gençtir. Yolları tesadüfen bir ofis partisinde kesişir ve birbirlerinden etkilenirler. Elif yıllar önce çocukluğunu geçirdiği sahil köyünde denizi ilk kez görüşünü anlatır ve ‘hayatta en mutlu olduğu yer’in orası olduğunu söyler. Birbirlerini tanımadıkları halde Kemal’in teklifiyle oraya gitmek üzere yola çıkarlar. Ancak Kemal de Elif de göründükleri kadar uçuk, masum, saf gençler değildir. Geçmişlerinde su yüzüne çıkmayı bekleyen dertler, hesaplaşmalar hatta kullandıkları araçta hayatlarını tehlikeye atacak büyük bir sır vardır. O sırrı ele geçirmek için peşlerine silahlı adamlar düşmüştür bile.

Bu hafta vizyona girenler

İKİ BABALIK (Old Dogs)
Yönetmen:
Walt Becker
Oyuncular: Robin Williams, John Travolta, Matt Dillon, Seth Green
Tür: Komedi
Spor malzemeleri sektöründe çalışan 50’li yaşlardaki Charlie (John Travolta) ve Dan (Robin Williams) hem iş ortağı hem de iki sıkı dosttur. Dan boşanmış bir erkek, Charlie ise müzmin bir bekârdır. Tam da hayatlarının en büyük iş anlaşmasını yapmanın eşiğindeyken sürpriz bir haber alırlar. Dan’in yıllar önceki ilişkisinden ikizleri vardır. O güne kadar hiç çocuğu olmamış bu iki erkek, birdenbire 7 yaşındaki iki çocukla ve onlarla beraber gelen bütün sorunlarla başa çıkmak zorunda kalacaktır.

Bu hafta vizyona girenler

RİNA
Yönetmen:
Şenol Sönmez
Oyuncular: Çağlar Çorumlu, Eray Türk, Paşhan Yılmazel, Merve Sevi, Burcu Altın, Cüneyt Türel, Erkan Sever
Tür: Komedi / Dram
Filmde, bir adada yaşayan üç gencin yaşadıkları ekseninde, insanoğlunun derinlerinden çıkan en karmaşık duyguları ve yüzeyinde kol gezen en basit halleri anlatılıyor.

Bu hafta vizyona girenler

ŞARK OYUNLARI
Yönetmen:
Kamen Kalev
Oyuncular: Saadet Aksoy, Hatice Aslan, Kerem Atabeyoglu, Christo Christov, Krasimira Demirova, Nikolina Iancheva, Ovanes Torosian
Tür: Dram
Şark Oyunları'nda, birbirinden kopan iki kardeşin kaderi ırkçlığın farklı taraflarında kesişiyor. Neo Nazi saflarına katılan Georgi'nin (Ovanes Torosian) elinden saldırıya uğrayan Türk ailesini abisi Itso (Christo Christov) kurtarınca Georgi de bu ırkçı hareket içerisindeki yerini sorgulamaya başlar. Itso'nun zihni ise, kurtardığı ailenin genç kızı Işıl'ın (Saadet Aksoy) Sofya'daki mutsuz hayatıyla meşguldür.

BİZE ULAŞIN