Dizilerdeki gizli mesajlar

Dizilerdeki gizli mesajlar

Bu film ve dizilerin fanatiklerinin bile yakalaması zor gizli ayrıntılar...

Dövüş Kulübü
Filmin birçok sahnesinde bir yerlere gizlenmiş ya da alenen ortada Starbucks bardakları bulunmaktadır.

Dizilerdeki gizli mesajlar

Sadece filmin DVD'lerinde olan film başlamadan önceki uyarı yazısı. Metinde ise şunlar yazıyor:

'Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız yazıda okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı ve inanç beslediğin otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Apartmanından dışarı çık. Karşı cinsten biriyle tanış. Lüzumsuz alışverişi ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl. Bir kavga başlat. Yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalıcaksın. Artık uyarıldın... Tyler'

Dizilerdeki gizli mesajlar

Matrix Reloaded
Filmin başında, Ajan Smith Audi A8 arabasından iniyor ve arabanın plakası IS5416. İşin ilginç tarafı ise bu İncil'den Isaiah 54:16 pasajına atıfta bulunuyor. Pasajda yazan ise; 'İşte, kor halindeki ateşi üfleyen, amaca uygun silah yapan demirciyi(Smith), ben yarattım. Yok etsin diye yıkıcıyı da ben yarattım.' Wachowski kardeşlerin dehasını da bir kez daha görmüş oluyoruz.

Dizilerdeki gizli mesajlar

Ben Efsaneyim
Will Smith'in başrolünde oynadığı filmin bir sahnesinde Batman vs Superman'i temsil eden bir poster göründü. Bugün, 2016 yılında Batman vs Superman filminin çekileceğini öğrendik. Yalnız işin garip tarafı, Ben Efsaneyim filmi 2007 yapımıydı.

Dizilerdeki gizli mesajlar

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları
Resimde yuvarlak içine alınmış yerde Star Wars'tan bildiğimiz C3P0 ve R2D2 robotlarının resmi çizilmiş.

Dizilerdeki gizli mesajlar

Sıkıysa Yakala
Ünlü dolandırıcı Frank Abagnale'in hayat öyküsünden esinlenerek oluşturulan filmde, Leonardo Di Caprio'yu tutuklayan polis kim bilir misiniz? Frank Abagnale'in ta kendisi!

Dizilerdeki gizli mesajlar

Psych
Dizinin her bölümünün en az bir sahnesinde ananas görünüyordu.

Dizilerdeki gizli mesajlar

Kill Bill
Serinin birinci filminde Uma Thurman cam bir zeminde yürürken alttan yapılan çekimde Thurman'ın tabanında yazan yazı dikkat çekiyor ( ya da çekmiyor). Yazı ise Tarantino'dan bir mesaj: F*ck you

BİZE ULAŞIN