Hayal Kurma Kabini’nde 2012

Hayal Kurma Kabini’nde 2012

Ercüment Şener/ Sabah İnternet

‘Hayal Kurma Kabini’nde 2012 Hayalleri Kurdum

Ünlü heykeltıraşlarımızdan Seçkin Pirim’in “Hayal Kurma Kabini” adlı eseri İstanbul Modern’e destek toplamak amacıyla Aralık ayı sonlarına doğru düzenlenen Gala Modern’de müzayedeye çıkmıştı. Fırsatı kaçırmadım “Hayal Kurma Kabini”ne kurularak 2012’de sanat ve müzik iştahımı doyurmak adına pembe hayaller kurdum.  Herkese müzik ve sanatla dolu mutlu bir yıl diliyorum.

Hayal Kurma Kabini’nde 2012

İstanbul Modern’de yapılan müzayedede Hamdi Akın’ın 100 bin TL. ödeyerek sahip olduğu “Hayal Kurma Kabini”ne bir daha kurulamam belki ama,  Seçkin Pirim’in Disiplin Fabrikası adlı kişisel sergisinde çok beğendiğim Ab-ı Hayat adlı eserine 2012’de sahip olma şansım halen devam ediyor.
Red Hot Chili Peppers’ın konser için Eylül 2012’de Türkiye’ye geleceği haberleri beni heyecanlandırmıştı. Ancak grubun resmi sitesinde açıklanan Avrupa turnesi şehirleri arasında henüz İstanbul bulunmuyor. Şimdilik 4 Eylül’de Atina’daki konserde Türk-Yunan dostluğunu Red Hot Chili Peppers şarkıları eşliğinde pekiştirme hayaliyle yanıp tutuşuyorum. Konserin biletleri 30 ile 85 Euro aralığında.

Hayal Kurma Kabini’nde 2012

İstanbul’da Tophane-i Amire’yi mesken tutan Dali’nin eserlerini izlemeyi yılın ilk sanat aktivitelerinden biri olarak kendi ajandama kaydettim, ama asıl 2012’deDali’nin doğduğu şehir olan Barcelona yakınlarındaki Figueres’e giderek Dali müzesi’ni ve Dali’nin bir dönem yaşadığı balıkçı köyü Cadaques’te Katalan mutfağının doyumsuz deniz ürünlerini tatmayı hayal ettim.
2012 Dünya Shakespeare Festivali kapsamında Londra’da bulunan Shakespeare’in ünlü Globe Theater’ında 37 ülkeden 37 farklı dilde sergilenecek eserler arasında Türkçe Antonius ve Kleopatra oyunu da bulunuyor. Kendimi, Oyun Atölyesi’nin kurucusu Haluk Bilginer’i Globe Theater sahnesinde Zerrin Tekindor ‘un canlandıracağı Kleopatra’ya “Yıpratamaz zaman onun güzelliğini. Solduramaz rengini bozamaz ahengini”  diyerek seslenişini ayakta alkışlarken hayal ettim.

Hayal Kurma Kabini’nde 2012

- Tiyatroda 2011’in en büyük kişisel hayal kırıklıklarımın başında sinema oyunculuğunu çok beğendiğim Siena Miller’ın Londra izlediğim Flare Path adlı oyunundaki kötü sahne performansıydı. En büyük kazancım ise Kevin Spacey’nin muhteşem Richard III performansını İstanbul’da izleyebilmek oldu. 2012’de yine Dünya Shakespeare Festivali kapsamında Jude Law’un Hamlet’ini İstanbul’da izlemeyi hayal ettim.

Hayal Kurma Kabini’nde 2012

Himalayalar’ın En Büyük Caz Partisi Jazzmandu her yıl ekim ayı sonlarında Nepal’in başkenti Katmandu’da Jazzmandu adıyla gerçekleşiyor. Jazzmandu’da Nirvana şarkılarının caz yorumlarını dinleyerek Nirvana’ya ulaşmanın ne kadar ruhani bir deneyim olacağını hayal bile edemiyorum.

BİZE ULAŞIN