Rock mekânları pop star işgalinde

Rock mekânları pop star işgalinde

Onlar pop müzik yapıyorlar ama rock şarkıcılarının kalesi olan mekanlarda konser veriyorlar. Yeni Aktüel, rock mekanlarını hıncahınç dolduran sofistike popçuların sırlarını araştırdı.

Beyoğlu Jolly Joker Balans'taki tıklım tıkış Teoman konserleri belki unutulamaz ama artık aynı mekanı bir pop şarkıcısı dolduruyor. Soner Sarıkabadayı'nın sahneye çıkacağı gece kızlar adeta balık istifi oluyor. Sahnede pop müzik yapılıyor ama kimse "Bu müzik mekanın ruhuyla örtüşüyor mu?" diye düşünmüyor. Mercan, Gökhan Türkmen, Ceynur gibi isimler de aynı türde müzik yapan diğer şarkıcılar gibi Etiler mekanları yerine daha alternatif yerlerde sahne alıyorlar. Yeni Aktüel'den Sebla Koçan, türdeşlerine göre daha 'sofistike' takılan popçulara sırlarının ne olduğunu sordu.

Rock mekânları pop star işgalinde

SAMİMİ OLDUĞUM İÇİN SEVİLİYORUM
15 yaşından beri sahnelerde olan, ilk albümü 'Aşk, Yağmur ve Çikolata'yı geçtiğimiz yıl yayınlayan Ceynur, "Yağmur, sen de vurup durma şu cama" diyerek klasik bir yağmur şarkısını bambaşka bir forma soktu ve bir anda herkes ondan bahsetmeye başladı. Şu günlerde üçüncü klibi 'Tanrı Sesimi Duydu' ile yoluna devam eden Ceynur, tarzı ve şarkılarıyla pop bir imge gibi görünüyor ama yine de hayranları onu klasik bir pop star gibi algılamıyor. En son Bursa Hayal Kahvesi'ndeki performansıyla rock dinleyenlerin de alkışını alan Ceynur, çok sevilmesinin sırrının samimiyet olduğunu düşünüyor.