Selen Uçer yeni filmiyle ilgili konuştu

Perşembe 23.09.2010 14:25
Selen Uçer yeni filmiyle ilgili konuştu

Daha önce Ara ve O.. Çocukları gibi filmlerde izlediğimiz ödüllü oyuncu , iki kadın canlı bombanın hikâyesini anlatan 'daki performansıyla da beğeni topluyor. Yönetmenliğini Atıl İnaç'ın yaptığı ve Avni Özgürel tarafından kaleme alınan filmi bizzat kendisinden dinledik.

Uçer, filmin çekimleri sırasında birçok canlı bomba hikayesi dinlediğini, yoğun bir araştırma yaptığını söylüyor. Ayrıca ekip çekimlerde de büyük zorluklarla karşılaşmış.

FİLMİN FRAGMAN VE FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

RÖPORTAJ: SABAH.COM.TR / KÜLTÜR SANAT

Selen Uçer yeni filmiyle ilgili konuştu

-Daha önceki sinema deneyimleriniz de zorlayıcı rollerdi, bu tip işlerde yer alman bir tercih mi? Yoksa sinemacılar sizi özellikle böyle roller için mi tercih ediyor?
Umarım öyledir Oynadığım rollerde ne olursa olsun gerçek olmasına çalışıyorum.Bir oyuncu için farklı roller oynamak,bir rolün, bir sonrakine hiç benzememesi hep arzulanan bir şeydir. Yurtdışında bunun örnekleri çok, kadın oyuncuların da fiziksel olarak da değişik yerlere giderek çıkardıkları roller var,zor belki bu, ama oyunculuk bu demek benim bildiğim. Ara'daki rol yurtdışından geldikten sonra yaptığım Ümit Ünal gibi bir usta ile çalıştığım,daha bildiğim bir yaşam kesitinden bahseden bir filmdi. Benim başlangıç noktamdı belki, çok öğrendiğim, kendimi şanslı hissettiğim bir süreçti. Büyük Oyunda'da Atıl İnaç'ın fikrine yönetmenliğiyle kendimde cesaret buldum ancak açıkçası. Bu iki rol birbirine oldukça zıt rollerdi. Kendimi şanslı hissediyorum ama zordu evet. Belki zor sorulardan sınava başlamayı tercih etmişimdi, diğer sorulara bundan sonra geçeceğimdir bilmem ki...