Genç kuşağın yükselen isimlerden biri Fikri Karayel...

Genç kuşağın yükselen isimlerden biri . Yazdığı şarkıları sadece kendisinden değil , gibi isimlerden de dinliyoruz. En son için kalemi eline aldı. Ortaya 2019'un (şimdilik) son hiti Efsane çıktı

Cumartesi 02.11.2019 10:08 Güncelleme: Cumartesi 02.11.2019 10:10
Genç kuşağın yükselen isimlerden biri Fikri Karayel...
Kimi zaman aylarca yazmadığı oluyor. Duyguların birikmesini bekliyor. Tıpkı şarkıları gibi telaşsız bir müzisyen Fikri Karayel. Tükenmek değil, kalıcı olmak istiyor. Gördüğü ilginin rüzgarına kendini kaptırıp çok hızlı koşmamaya dikkat ediyor. Yaptığı işler ortada. Yol, Hayal Edemezsin, Bir Şey Var... Sonra Deeperise ile yaptığı Yağmur, Merve Özbey'in okuduğu Konumuz Var, Murat Boz'un seslendirdiği Aşk Bu... En son Ayşe Hatun Önal için Efsane'yi yaptı. Çok da beğenildi.
Genç kuşağın yükselen isimlerden biri Fikri Karayel...

- 2019 pop müzik açısından çok da parlak geçmedi. Bu yüzden Efsane ilaç gibi geldi. Nedir hikayesi?
- Şarkının düzenlemesini yapan Ufuk Kevser'le ilk tanıştığım dönemde, Ayşe Hatun Önal'la bir kulüp projeleri vardı. Birlikte sahneye çıkıyorlardı. Kendisine Ayşe'yi çok sevdiğimi söylediğimde bana Efsane'nin demosunu dinletti. Sadece nakarat melodisi vardı. Ben de Ayşe'yi düşünerek şarkıyı tamamladım.

- Ayşe Hatun Önal hayranlığınızın kaynağı nedir?
- Ona hayranlığım Türkçe sözlü elektronik müziğin önemli temsilcilerinden biri olmasından ileri geliyor. Daha house, kulüp müziği bugünkü kadar popüler değilken yaptığı çalışmalar var. Birlikte çalışmak da çok keyifliydi. Kendine çok samimi bir çalışma ortamı kurmuş.