Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009

Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Çağla Şıkel'e doktor yasağı

Doğumuna iki ay kalan Çağla Şıkel, doktorunun “Yat, dinlen!” tavsiyesine uydu, eşi Emre Altuğ’un başrol oynadığı ‘Sizi Seviyorum’ filminin galasına katılmadı.
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Canım sevgilim

'Canım Ailem' dizisinin Meliha'sı Şebnem Bozoklu Asmalımescit'in müdavimi oldu. Bozoklu önceki akşam, müzisyen sevgilisi Can Bora Genç ile Asmalı Mescit'te baş başa yemek yedi. Bir ara masadan kalkıp sevgilisinin yanına giden ve ona sarılan Bozoklu, çevrelerindekilere aldırmadan sevgilisinin dudaklarına ve ensesine ardı ardına öpücükler kondurdu.
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Pınar Altuğ'a uzmandan 'bebek taşıma' tavsiyesi!

Gülay Afşar'ın programında; son dönemde tartışılan bir mesele masaya yatırıldı: Pınar Altuğ'un kızı Su ve köpeğini birlikte gezdirmesi ve bebeğini taşıma şekli! Pınar Altuğ, bu hareketiyle bebeğini tehlikeye attığı için eleştirilmişti. Eleştirilere, "Cahil değilim, herkesin içi rahat olsun. İki çocuğum olsa sokağa nasıl çıkacaktım" sözleriyle cevap veren Altuğ'un bu hareketini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Lebis Yüksel Soycan değerlendirdi. Telefonla yayına bağlanan Soycan, "Bu özel durumda; bence Pınar Hanım, elinden gelen önlemi almıştır. Her annenin, babanın kendi bilgileri dahilinde bunları yapması gerekir" diyerek şu uyarılara dikkat çekti: "Birincisi, bebeklerini taşırken, ana kucaklarında taşırken, mutlaka bağlamak. Arabaya binerken, merdivenden çıkarken, çocuklar buradan kayıp düşebiliyorlar. Dönmeye başladıkları üç ve dördüncü aydan sonra koltukların, masaların, yüksek yerlerin üzerinde hiç bir şekilde bırakmamak lazım. Ayrıca çocuklar, arabalarda ön koltukta da oturtulmamalı..."
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Pembe mayomdan size ne!

Saba Tümer'in programına konuk olan modacı Cemil İpekçi, pembe mayosu ile ilgili çıkan haberlere tepki verdi: "Cemil İpekçi pembe mayo giyse ne olur? Bir sürü adam pembe gömlek giyiyor, pembe kravat takıyor!" Gazetelerde kendisinin mayolu fotoğrafının yer almasının yanlış olduğunu söyleyen İpekçi, "Kendimi böyle haberlerle görünce lüzumsuz yere yer işgal etmişim gibi bir hisse kapılıyorum" dedi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Tarkan'a yeni imaj

ABD'de bulunan Tarkan'ın İngiliz şarkıcı Boy George'u anımsatan imajı, fanları tarafından beğenilmedi.
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
En ünlü dansçılar İstanbul'da

Türkiye Dans Festivali 18-23 Eylül arasında Ortaköy Princess Otel'de gerçekleşecek. Dans eğitmenleri ve tutkunlarını biraraya getiren festivale, oryantal Tanyeli'nin yanı sıra Uluslararası Dans Dünyası Hakemi olan Pablo de Mallorca ve Open Dance Company kurucusu, ayrıca Madonna ve Beyonce gibi ünlülerin dans hocası Diana Montoya da katılacak. Pablo de Mallorco, modern caz ve Latin ritimleri üzerine, Montoya ise caz, çağdaş dans ve bale üzerine ders verecek.
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Jübile hazırlığı

Cezaevinden çıktıktan sonra İtalyan sevgilisi Ludovic Fatizzo ile yurtdışında evlenen Tuğba Özay, artık yer aldığı projelerin toplumsal mesajlar taşımasını önemseyeceğini söyledi. "Top model Tuğba Özay'dan ziyade, artık oyunculuğumla, şarkıcılığımla, daha farklı çalışmalarımla izleyicinin karşısında olmak istiyorum" şeklinde konuşan Özay, önümüzdeki günlerde jübilesini yaparak podyumlara veda etmeyi planladığını da belirtti.
Magazin Gündeminden Başlıklar 18/09/2009
Rötarlı balayı

Geçen nisan ayında nikah masasına oturan şarkıcı Yeşim Salkım ile oyuncu Hakan Eratik iş yoğunluğundan yapamadıkları balayı tatillerini Karadeniz’de geçirdiler. Ünlü çift, yurtdışına ya da Güney’e gitmektense Karadeniz yaylalarını gezmeyi tercih etti ve bir hafta Ayder Yaylası’nda kaldı. Özellikle Sümela Manastırı’ndan büyülendiklerini ifade eden Salkım ve Eratik, hayran oldukları Karadeniz’e yeniden gelmek istediklerini de belirtti.
BİZE ULAŞIN