Siyaset dünyasının güzelleri

Siyaset dünyasının güzelleri

Eva Kaili - Yunanistan

Asıl mesleği mimarlık olan Eva, haber spikeri olarak ünlenmiş ardından da politikaya atılmıştır. Yunanistan'da başlayan politik kariyeri ona, hala devam etmekte olduğu Avrupa Parlemontosu üyeliğini getirmiştir.

Siyaset dünyasının güzelleri

Alina Kabaeva - Rusya

Alina Rusya'da ve dünyada defalarca ritmik cimnastik şampiyonu olmuştur. Ardından politika dünyasına atılmış ve Birleşmiş Rusya Partisi'nin vekili olarak meclise girmiştir. Vladamir Putin'in Alina için karısından boşandığı ve aralarında aşk ilişkisi olduğu söylenir. 2014'te vekillikten de emekli olmaya karar vererek, Rusya'daki en büyük medya şirketinin başına geçmiştir.

Siyaset dünyasının güzelleri

Yulia Tymoshenko - Ukrayna

Önceden korsan CD satışıyla ticarete adım atıp, gaz endüstrisinde başarılı olan bir iş kadını olması onu Ukrayna'nın en zenginlerinden biri yapmıştır. Ardından aldığı bu güçle siyasete atılan Yulia, Ukrayna'nın ilk kadın başbakanı olmuştur. 5 Ağustos 2011'de 10 yıl süreyle doğal gaz alınması anlaşmasını, yasalara uygun olmayacak şekilde onayladığı için tutuklanmıştı. Mahkeme, Ukrayna'yı 188 milyon dolar zarara uğrattığına karar verdi ve Timoşenko'yu 7 yıl hapse ayrıca bu zararı son kuruşuna dek tazmin etmeye mahkûm etti. 22 Şubat 2014'te serbest kaldı ve en kısa sürede siyasete yeniden atıldı.

Siyaset dünyasının güzelleri

Mara Carfagna - İtalya

1997'de İtalya güzellik yarışmasına katılmış ve yıllarca modellik yapmıştır. Ardından politikaya atılmış ve 2011 yılına kadar Eşitlik Bakanı olarak görev almıştır. İtalya'da Mara'nın lakabı ise Güzel Mara anlamına gelen "mara la bella" dir.

Siyaset dünyasının güzelleri

Anna-Maria Galojan - Estonya

Estonya Reform Partisi gençlik lideridir. Politik kariyerinde çok başarılı olduğu söylenemez. Playboy'a verdiği pozlarla adından sıkça bahsettirmiştir. Bu nedenle de Estonya'nın en bilinen politikacısı ve halk figürü olmuştur.

Siyaset dünyasının güzelleri

Luciana Leon - Peru

Adı 2008 Peru Petrol Skandalı'na karışsa da, Luciana ABD'de kadın kongre üyesi olarak politik kariyerini sürdürmektedir.

Siyaset dünyasının güzelleri

Natalie Rickli - İsviçre

İsviçre Halk Partisi vekilidir.

Siyaset dünyasının güzelleri

Vera Lischka - Avusturya

Milli yüzücülükten emekli olduktan sonra siyasete atılmış ve Avusturya Sosyal Demokrat Partisi vekili olmuştur.

BİZE ULAŞIN