Ünlülerin özgüveni

Ünlülerin özgüveni
JENNIFER LOPEZ

“Lopez’in kendine olan güveni tam. Kalçasını dışa doğru çıkartarak durması, yuvarlak hatlarının ona seksilik kattığının farkında olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda göğüslerini ileriye doğru çıkartıp, omuzlarını geriye atan seksi yıldız, ellerini de son derece rahat bırakmış. Bunların hepsi güven ifadesidir. Vücudunda saklamak istediği hiçbir şey yok ve kameraya kendinden emin bir ifadeyle bakıyor. Ağzı kapalı ama yüzünde kendine olan güvenini hissettiren hafif küstah bir tebessüm var.”
Ünlülerin özgüveni
Kimin Özgüveni Gerçek, Kiminki Rolden İbaret?

Vücut dili uzmanı Patti Wood’a, kırmızı halının üzerinde son derece kendilerinden emin pozlar veren ünlülerin, gerçekten özgüven sahibi olup olmadığını sorduk. Yorumların sonucunu belirleyen ufak detayları öğrendikten sonra, fotoğrafınız çekilirken ne kadar doğru poz verebildiğinizi bir kez daha gözden geçirin!
Ünlülerin özgüveni
JESSICA BIEL

“Çoğu kadın arkadan fotoğraf vermekten çekinirken, Biel’in poposu, çektirdiği fotoğraflarda adeta hep başrolde. Sanki bize ‘Önden olduğu kadar arkadan da güzel göründüğümü biliyorum’ diyor bu duruşuyla. Güzel yıldızın kollarının rahat duruşu, poz verirken ne kadar rahat olduğunu vurguluyor. Omzunun arkasından attığı belli belirsiz cazibeli bakışı, sağ dizini hafif kırarak durması, seksi göründüğünü bildiğini ama bunun için fazla çaba harcamadığını hissettiriyor” diye açıklıyor Wood.
Ünlülerin özgüveni
RIHANNA

“Çok az yıldız kameralar karşısında Rihanna kadar uzmanca kendine duyduğu güveni sergileyebilir. Bu fotoğraf çekilirken sıcak ve rahat bir şekilde kameralara gülümsemiş. Bakışları direkt olarak objektifi hedeflemiş. Yakaladığım küçücük bir rahat olamama sinyali var ki, o da eteğinin darlığından kaynaklanıyor. Güzel yıldız eteğinden dolayı bacaklarını birbirine yakın tutma çabası içinde. Bu rahatsız duruş da kendine güvenen görüntüsünü az da olsa etkilemiş.”
Ünlülerin özgüveni
REESE WITHERSPOON

“Özgüvenin karşı taraftan hissedilebilmesi için gereken en önemli şey, vücudu her zaman dik ve önde tutmaktır. Witherspoon, bu güveni kameraya doğru attığı adımla ve göğüslerini dışa doğru tutmasıyla hissettiriyor. Ancak sağ bacağını çapraz bir şekilde öne atması ve kapalı ağzı hafif bir güvensizlik hissi de veriyor. Neyse ki ellerinin bacaklarının yanındaki duruşu ve vücudunu gizleme çabası içinde bulunmaması, ayrıca başının dik olması, kendini güvende hissettiğini ifade ediyor.”
Ünlülerin özgüveni
ANNE HATHAWAY

Patti Wood, Hathaway’in duruşunun gerçek özgüveni yansıttığını düşünüyor: “Gayet cesur ve güçlü bir duruşla poz veren Hathaway, omuzlarını dik, göğsünü ise önde tutarak saklayacak hiçbir şeyi olmadığını vurgulamış. Kadınlar kalp bölgesini önde tuttuklarında, bu duruşlarından ‘bana bakın!’ diye seslendiklerini duyar gibi olursunuz! Ayrıca Hathaway’in yüzündeki gülüşün de gerçek olduğundan emin olabilirsiniz, çünkü dudakları açık ve yüz kasları gayet rahat görünüyor.”
Ünlülerin özgüveni
RENEE ZELLWEGER

“Bu pozun tamamen bir rolden ibaret olduğunu söyleyebilirim. İlk bakışta Zellweger için kendini son derece seksi ve güvenli hissettiği yorumunu yapabilirsiniz. Ama gerçek şu ki; Zellweger, bu iddialı duruşla aslında vücuduna olan güvensizliğini gözlerden saklamaya çalışıyor. Daha ince gözükmek için yandan poz vermeyi tercih eden yıldız, ellerini bacaklarının üzerinde açarak, bacaklarının kalınlığını gizlemek istemiş. Kol, el ve boyun kasları gerilmiş ki bu da rahat hissetmediğinin göstergesi.”
Ünlülerin özgüveni
EVA MENDES

“Mendes’in baş parmağını elbisesinin cebine sokmasından, yapay bir rahat görünme çabası olduğunu anlayabilirsiniz. Vücudunuzun herhangi bir noktasını sakladığınızda, bu, kendinize yeterince güvenmediğinizin bir göstergesi olarak algılanır. Ayrıca bacaklarının çapraz duruşu rahat gözükmüyor ve daha hoş görünebilmek uğruna, neredeyse düşme riskini bile göze alabileceğini gösteriyor. Ki bu da kesinlikle güven eksikliğinin bir sonucudur.”
BİZE ULAŞIN