2019 Kia Forte

2019 Kia Forte

Yeni Kia Forte, iç kabinde ve dışarıda görsel iyileştirmelerle birlikte gelişmiş yakıt verimliliği ve modern sürücü yardım teknolojileri, ayrıca öncekinden daha yüksek konfor sunuyor.

2019 Kia Forte

Kia ABD Başkan Yardımcısı Orth Hedrick yeni model hakkında, "Kompakt sedan segmenti oldukça rekabetçi ancak yeni Forte 2019 model yılı için piyasaya sunduğu tüm gelişmelerle birlikte segmentteki rekabette öne geçmeye hazır. En çok satan modellerimizden biri olan Forte'nin yeni nesli, stil, boyutlandırma ve içerikteki iyileştirmelerle, çok yönlü yaşam biçimlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek kompakt bir sedan arayan sürücüler için cazip bir seçenek." dedi.

2019 Kia Forte

Stil bakımından, 2019 Forte uzun bir kaput ve kısa bir güverte ile tıpkı Stinger gibi fastback benzeri bir şekle sahip.

2019 Kia Forte

Kia, ayrıca yeni model için daha dinamik bir duruş oluşturacak şekilde motor kapağı noktasını 12 cm geriye almış. Farlar, Stinger'de bulunanlara benzemiyor, LED arka lambalar ise Sportage crossover modelindekileri andırıyor.

2019 Kia Forte

Forte'nin toplam uzunluğu 81 cm artırılarak 4640 mm'ye çıkartılmış, bu sayede bacak mesafesi ve bagaj kapasite de artmış. Yükseklik 12.7 mm artırılarak 1440 mm'ye çıkartılırken, genişlik de 1798 mm'ye çıkartılmış.

2019 Kia Forte

İÇ TASARIM

İç kabinde Stinger'den esinlenilen gösterge tablosunda yuvarlak hava girişleri, 8 inç renkli dokunmatik ekran, yumuşak dokunuşlu yüzeyler ve net çizgilerle, düğmelerden neredeyse arındırılmış yatay bir tema bulunuyor.

2019 Kia Forte

Yeni Forte, Apple CarPlay ve Android Auto ile standart olarak geliyor ve kullanıcılar Bluetooth aracılığı ile kısa mesajlarını (SMS) yüksek sesle dinleyebiliyor. Diğer bir kullanışlı özellik, bazı Android cihazların yanı sıra Apple iPhone 8 ve iPhone X ile de uyumlu olan kablosuz şarj tepsisi.

2019 Kia Forte

OTOMOBİLDEKİ SİSTEMLER
Kia'nın "bu segmentte şaşırtıcı bir özellik" olarak adlandırdığı bir yenilik de birinci sınıf 320 watt'lık Harman Kardon ses sistemi. Yeni modeldeki aktif güvenlik teknolojilerine gelince, Kör Nokta Çarpışma Uyarısı ve Şeritte Seyir Yardımcısı'na ek olarak, yeni İleri Çarpışma Kaçınma Yardımcısı ve Akıllı Hız Sabitleme Kontrolü karşımıza çıkıyor.

BİZE ULAŞIN