2020 Ford Galaxy ve Ford S-MAX ortaya çıktı! İşte özellikleri...

Ford'un S-Max ve Galaxy adlı minivan (MPV) modelleri aynı platform üzerine geliştirilmiş iki model şeklinde. Bu modellerin uzun vadedeki gelecekleri ise fazlasıyla şüpheli görünüyor. Çünkü dünya genelinde SUV'lerin daha fazla talep görmeye başlaması, MPV gibi araçların satışlarını fazlasıyla düşürdü. Hatta Ford, SUV'lerin çok yoğun talep gördüğü ABD'de C-Max gibi bazı modellerini tamamen sonlandırdı.

Çarşamba 09.10.2019 14:54 Güncelleme: Çarşamba 09.10.2019 14:55
2020 Ford Galaxy ve Ford S-MAX ortaya çıktı! İşte özellikleri...

Fakat görünüşe göre Ford, S-Max ve Galaxy modellerini Avrupa'da bir süre daha satmaya devam edecek. Çünkü firma bu araçları görsel ve teknolojik donanım anlamında 2020 yılı için güncelledi. Örneğin Ford Galaxy, bu güncellemeyle birlikte artık Vignale donanımında da alınabilecek.

2020 Ford Galaxy ve Ford S-MAX ortaya çıktı! İşte özellikleri...

Kuga ve diğer bazı Ford modellerinde de görülebilen Vignale donanımı, Galaxy modelini çok daha lüks ve donanımlı hâle getiriyor. Örneğin bu donanımda aracın konsolu deri kaplanıyor, alüminyum malzemeler ve alüminyum pedallar araca ekleniyor. Buna ek olarak ısıtmalı direksiyon simidi, ısıtmalı-soğutmalı ve masajlı-hafızalı ön koltuklar gibi gelişmiş özellikler de araca kazandırılıyor. Aracın dış tasarımı da ekstra krom gövde detayları sayesinde farkını belli ediyor.