Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

ÖTV zammının ardından eylül ayından itibaren zam farkını üstlenmeye başlayan bazı otomobil firmaları, satışlarını düşürmemek için bu avantajı ekim ayına da taşıdı. Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlenen bilgilere göre, firmaların eylül ayı kampanyalarına damgasını vuran ve ÖTV farkını karşılayan kampanyaları, ekim ayına da sarktı. Firmalar, ayrıca ''şimdi al ödemeyi 3 ay ertele'', ''sıfır faizli kredi'', ''6 bin lirayı bulan fiyat indirimleri'', ''nakit alım indirimi'', ''şimdi al 2013'te ödemeye başla'', ''60 aya varan vade'' ve ''kur sabitleme'' avantajları sunuyor.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

DACIA, AY SONUNA KADAR ÖTV FARKINI ÖDEYECEK Dacia, ''31 Ekim'e kadar ÖTV farkı bizden'' kampanyası yaparak satışlarını koruyacak. Ayrıca yüzde 8,99 faizle ''Şimdi al ödemeyi 3 ay ertele'' imkanını da sunan Dacia, ''Bu faize vurulmuş bir darbe, ödemelere yapılmış bir ertelemedir'' sloganını kullanıyor. Dacia, Duster modelini 32 bin 900 TL'den başlayan fiyatlarla satıyor ve bu model için dosya masrafı da almıyor.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

FIAT HANGİ FIRSATLARI SUNUYOR? Fiat, ekim ayında Actual, Active Plus ve Via donanımlı Linea Classic'in 1.3 litre 95HP'lik motorlu versiyonlarına 1.4 litre benzinli Linea Classic, Easy donanımlı Yeni Linea'nın 1.3 litre 95HP'lik versiyonuna ise 1.4 litre benzinli Yeni Linea fiyatına sahip olma imkanı sunuyor. Linea 32 bin 990 TL'den başlayan dizel fiyatıyla satılıyor. 6 bin 90 TL'ye varan indirimlerle benzinli ve dizel motorlu Fiat Bravo fiyatlarını birbirine eşitleyen Fiat, dizel Bravo'ya 42 bin 290 TL'den başlayan fiyatlarla sahip olma imkanı tanıyor.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

Fiat, ayrıca 20 bin TL 2 yıl yüzde ''0'' faizli kredi avantajı ile otomobil alma imkanı getirirken, daha düşük peşinat ve daha uzun vade ile kredi kullanmak isteyenlere ise 30 bin TL 3 yıl yüzde 0.54 faizli kredi avantajı da sunuyor. Nakit alımı tercih edenlere tüm otomobillerde ilave 2 bin TL indirim uygulayan Fiat, Punto'da ise ekim ayında 28 bin 140 TL'den başlayan fiyatlarla satış yapıyor. Fiatın ticari araçlarda ise ''ÖTV bizden, üstelik 20 bin TL 2 yıl ''0'' faizli kredi ile'' kampanyası dikkati çekiyor. Fiat, otomobilde olduğu gibi, daha düşük peşinat ve daha uzun vade ile kredi kullanmak isteyenlere 30 bin TL 3 yıl yüzde 0.54 faizli kredi avantajı sağlıyor. Ayrıca, Fiorino Combi, Fiorino Combimix, Doblo Classic Combi ve Yeni Doblo Combi modellerinde ''ÖTV'yi de ödemeyin'' sloganıyla tüketicilerin karşısına çıkan Fiat, nakit alımı tercih eden müşterilere ise tüm ticari araçlarda ilave 3 bin TL indirim uyguluyor.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

FORD'TAN 'GÜNDE 19 TL'YE' OTOMOBİL FIRSATI Fiesta Trend 5K 1.25i 82 PS ve Transit Connect K210S 1.8 TDCi 75PS modelleri günde 19 TL, Focus Trend 5K 1.6i 125PS ve C-MAX Trend 1.6i 125 PS modelleri günde 29 TL, Mondeo Trend 4K 1.6 TDCi 115PS günde 39 TL'den başlayan fiyatlarla ve 60 ay vadeyle satışa sunuluyor. Ford Transit minibüslerde 48 bin TL'ye 24 ay vade ve yüzde ''0'' faiz, diğer Transit modellerinde ise 18 bin TL'ye 18 ay vade ve yüzde ''0'' faiz avantajı tanınıyor.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

HYUNDAI BAYRAMA KADAR ÖTV ZAMMI YAPMAYACAK Bayrama kadar ÖTV zammını müşteriye yansıtmayan Hyundai'de, tüm modellere 60 aya varan vade ve yüzde 0.92'den başlayan faizlerle şimdi sahip olup, 2013'te ödemeye başlama fırsatı da tanınıyor. Hyundai'de, yüzde 0,92 faiz seçeneği ix35 1.6 lt için 36 bin TL 36 ay vadede, ix35 2.0 lt için 60 bin TL 36 ay vadede, yüzde 0,99 faiz seçeneği i20 ve i30 için 15 bin TL 15 ay vadede uygulanıyor.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

NISSAN DA ÖTV'DEN ETKİSİNİ YANSITMAYACAK Nissan, 1600 cc altı otomobillerde meydana gelen ÖTV artışından doğan fiyat farkını ay boyunca fiyatlarına yansıtmayacak. ÖTV artışından etkilenmeyecek olan müşteriler ayrıca yüzde ''0'' faizden başlayan kredi imkanlarını kullanabilecek.

Otomobillerde yeni ÖTV kampanyaları

RENAULT'DA EKİM SONUNA KADAR HANGİ FIRSATLAR VAR? Renault'ta, Fluence, tüm Megane ailesi Scenic ve Grand Scenic modellerinde yüzde 3 ÖTV farkı müşteriye yansıtılmıyor. 1600 cc'ye kadar olan modellerde ÖTV farkının Renault tarafından karşılanacağı ekim ayında, müşteriler ''Şimdi al 2013'te öde'' kampanyasından da faydalanıyor.

BİZE ULAŞIN