Pazartesi 19.04.2021 09:04 Güncelleme: Pazartesi 19.04.2021 09:04

Çay deyip geçmeyin! Hepimiz aynı hatayı defalarca yapıyoruz ama...

Türk mutfağının gelenekselleşmiş lezzetlerinden birisi haline gelen çay, yapılışının zorluğu ile bilinmektedir. Çay demlemek sanıldığı kadar basit bir işlem olmamasıyla beraber yapılan araştırmalar sonucunda çayın demlenme şeklinin sağlık açısından da oldukça önemli biliyor muydunuz? Araştırma sonuçlarına göre; yanlış demlenen bir çay kişilerde çok ciddi sağlık problemlerine zemin hazırlayabiliyor. Bu nedenle demleme işlemi sırasında bazı püf noktaları göz önünde bulundurmak da büyük bir önem arz ediyor. İşte dikkat edilmesi gereken o püf noktalar…

ABONE OL
Çay deyip geçmeyin! Hepimiz aynı hatayı defalarca yapıyoruz ama...

Yapılan bazı araştırmalar ülkemizin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan çayın demlenmesi konusunda şoke eden sonuçları ortaya koymuştur. Çoğumuzun yaptığı demleme şeklinin aslında çok ciddi hastalıklara ön ayak olduğunu ifade eden araştırmaya göre; çay aslında sanıldığı kadar hafife alınacak bir içecek değilmiş. Öyle ki yapılan bu hatalar, kanser gibi çok ciddi hastalıklara zemin hazırlayabiliyor.

Çay deyip geçmeyin! Hepimiz aynı hatayı defalarca yapıyoruz ama...

YANLIŞ DEMLEME SAĞLIK SORUNLARINA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

Türk mutfağının geleneksel içecekleri arasında çay çok önemli bir yere sahip. Bitki çayları her ne kadar sağlığımız için çok yararlı olsa da çayın yeri ve önemi her zaman farklıdır.