"Fatmagül" mucizesi!

Fatmagül mucizesi!

Hava sıcaklıklarındaki farklılıklar nedeniyle insanlar olumsuz sağlık durumları ile karşı karşıya kalabiliyor. Gündüz ile gece sıcaklıkları arasındaki farkların fazla olduğu bugünlerde bitki çaylarını kullanarak grip ve soğuk algınlığından korunmak mümkün.

Fatmagül mucizesi!

Aktar Koray Hüseyin Özkılıç, vatandaşların bitki çaylarını tercih etmelerini tavsiye etti. Hastalıklara karşı korunmanın en etkin yolunun alınan bitki çayları ile savunmayı arttırmak olduğunu belirten Özkılıç, "Soğuk algınlığına ve gribe karşı en etkili bitkilerden biri hatmi çiçeği, halk dilinde fatmagül deriz.

Fatmagül mucizesi!

Bunun çiçeği, gribal enfeksiyonlarda, soğuk algınlığında ve kuru öksürükte boğazı yumuşatan özelliği vardır. Bu yüzden dolayı çok tercih edilmektedir. Normal sıcak suyun içine çay gibi demlenebiliyor" dedi.

Fatmagül mucizesi!

"Kaynamış sütün içine atıldığında daha etkili"

Fatmagül mucizesi!

Hatmi çiçeğinin kaynamış sütün içine atılmasının ardından tüketilmesinin hastalığa karşı daha etkili olacağını ifade eden aktar Koray Hüseyin Özkılıç, "Bizim tavsiye ettiğimiz yöntem fokur fokur kaynamış sütün içine bir tutam fatmagülü attıktan sonra altını kapatıp demlenmesini beklemektir. Böyle yaparsak, öksürüğü gideren bitki içindeki materyaller süte çıkar.

Fatmagül mucizesi!

Bu şekilde içildiği zaman vücudu da rahatlatmaktadır. Bunun yanına taze zencefil konulduğu zaman müthiş vücudu derece rahatlatıcı ve kızıştırıcı özelliği vardır. Mevsimsel geçişin olduğu bu dönemde sıcaklık farkı vücudu zorlamaktadır.

Fatmagül mucizesi!

Fatmagülün içine atılan zencefil sayesinde vücut ısınan vücut, grip yada soğuk algınlığı olacaksa bunu engellemektedir.

Fatmagül mucizesi!
BİZE ULAŞIN